Авторські статтіНовини

Вчені навчилися визначати ракові клітини, викликані радіацією

Вчені з Кембріджського університету в ході дослідження змогли виявити характерні відмінності у ракових клітин, викликаних впливом радіації, від тих, котрі виникли з інших причин. Це допоможе фахівцям більш детально вивчити згубний вплив випромінювання на людський організм і розробити більш ефективні методи боротьби з «радіаційним» раком.

Вчені проаналізували структуру пухлин у 12 пацієнтів, які страждають від раку простати. Всі хворі раніше піддавалися сильному радіоактивному випромінюванню, їх зразки порівнювалися з пухлинами, що виникли іншим шляхом. Були виявлені значні відмінності в структурах тканин, зокрема, «радіоактивний» рак характерний згубним впливом на молекули ДНК, які буквально руйнуються під впливом іонізуючого випромінювання.

За словами вчених, рак, що виник внаслідок опромінення, відрізняється великою кількістю делецій і інверсій. Це дослідження допоможе медикам розробити більш ефективні методи боротьби з захворюванням, викликаного таким шляхом, фахівці вважають, що пухлини, викликані радіацією, необхідно лікувати по-іншому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України