Вчені навчилися визначати ракові клітини, викликані радіацією

Вчені з Кембріджського університету в ході дослідження змогли виявити характерні відмінності у ракових клітин, викликаних впливом радіації, від тих, котрі виникли з інших причин. Це допоможе фахівцям більш детально вивчити згубний вплив випромінювання на людський організм і розробити більш ефективні методи боротьби з «радіаційним» раком.

Вчені проаналізували структуру пухлин у 12 пацієнтів, які страждають від раку простати. Всі хворі раніше піддавалися сильному радіоактивному випромінюванню, їх зразки порівнювалися з пухлинами, що виникли іншим шляхом. Були виявлені значні відмінності в структурах тканин, зокрема, «радіоактивний» рак характерний згубним впливом на молекули ДНК, які буквально руйнуються під впливом іонізуючого випромінювання.

За словами вчених, рак, що виник внаслідок опромінення, відрізняється великою кількістю делецій і інверсій. Це дослідження допоможе медикам розробити більш ефективні методи боротьби з захворюванням, викликаного таким шляхом, фахівці вважають, що пухлини, викликані радіацією, необхідно лікувати по-іншому.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh