Авторські статті

Вчені: Настрій людини впливає на сприйняття навколишнього світу

Коли у людини гарний настрій, все навколо здається йому прекрасним, і у цього феномену є наукове пояснення. Вчені з Гентського університету, Бельгія, заявили, що щастя є емоцією, яка безпосередньо впливає на сприйняття людиною навколишнього світу.

Раніше безліч досліджень припускали, що гарний настрій впливає на позитивність і креативність думок, але ніяк не на аналітичні здібності людини. Але команда дослідників з Гентського університету впевнена, що радість впливає на те, як людина управляє розумовим процесом. Так, гарний настрій дає розуму певну свободу, тому людина звертає більше уваги на те, що відбувається навколо. Тим не менш, він може переключитися на щось, що вимагає максимальної внутрішньої концентрації.

При цьому, в поганому настрої людина завжди зосереджена на тому, що відбувається у нього всередині. Внаслідок цього, марно радити нещасливій людині подивитися на красиву природу або архітектурну пам’ятку, так як вона занадто зайнята внутрішніми переживаннями.

Це пов’язано насамперед з функціями роботи мозку, зокрема з взаємодією кори головного мозку з лімбічною системою. Так, в хорошому настрої людина може вибрати, яку частину мозку використовувати, а в поганому настрої такий контроль відсутній.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України