Авторські статті

Вчені: Регулярні прогулянки захищають від серцево-судинних захворювань

З серцево-судинними захворюваннями, провідною причиною смерті в світі, можна боротися шляхом впровадження в свій режим регулярних прогулянок. Дослідники з Бінгемтонского університету виявили, що помірна, інтенсивна ходьба покращує серцево-судинні фактори ризику в короткостроковій перспективи.

“Ми розуміємо, що ходьба є однією з найкращих форм вправ, але дослідження були неоднозначними щодо того, наскільки успішною програма прогулянок може бути у зміні біологічних маркерів, таких як холестерин, вага і кров’яний тиск”, – сказала Памела Стюарт Фахс, провідний автор дослідження.

Фахс разом з аспірантом Елізабет Марільяно, провели дослідження на групі з 70 жінок. Випробувані були протестовані в рамках їх участі в програмі прогулянок. Протягом 10-тижневого періоду випробувані повинні були гуляти принаймні дві з половиною години в тиждень. Потім вони поверталися, щоб записати дані попереднього тестування. Далі використовувався спеціальний інструмент для визначення ризику учасника до серцевого нападу протягом найближчих 10 років.

Після п’яти тижнів, учасники були запрошені на бесіду про здоров’я серця. Дослідники проаналізували дані про діяльність учасників та обговорили підвищення часу прогулок. У підсумку, час прогулянок збільшилася на 10 відсотків протягом решти дослідження.

І, нарешті, по завершенні програми, вчені вимірювали вагу учасників, ІМТ, кров’яний тиск і рівень холестерину. Їм також було запропоновано заповнити анкету про їхню фізичну активність, вибір продуктів харчування, особистісні характеристики і поведінку протягом 10-тижневого періоду. Результати після випробувань підтвердили первісну гіпотезу команди – прогулянки дозволяють зменшити серцево-судинні фактори ризику в короткостроковій перспективі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України