Раніше вважалося, що просторове мислення залежить від статевої належності й віку людини.
Учені-нейрофізіологи, спільно з лікарями довели, що країна проживання впливає на просторове мислення. Отже, в більш розвинених країнах живуть люди, що володіють даними якістю найбільше – лідерами рейтингу стали США, Канада, Австралія та Скандинавські країни.
Цікаво, що культурні особливості держав мають пряму прив’язку до того, як людина здатна мислити. Вперше про це заявили вчені Лондонського університетського коледжу на чолі з Хьюго Пірсом. Завдяки розробленій ними грі Sea Quest Hero дослідники оцінили просторове мислення випробуваного.
В експерименті брали участь 558 тисяч осіб з 57 держав, першим завданням яких було проходження заздалегідь зазначеного маршруту, другий – гравцям необхідно було дістати сигнальну ракету і вибрати максимально правильний шлях з трьох запропонованих.
Просторове мислення, за висновками, зробленими фахівцями, дійсно погіршується з віком, але у чоловіків показники виявилися кращими, ніж у протилежної статі. Щоправда, країни, в яких є гендерна нерівність, опинилися в лузерах – їх обігнали більш розвинені країни з рівномірним співвідношенням.
Нагадаємо, раніше вчені з’ясували, що вміст тестостерону в крові може вплинути на просторове сприйняття. Також дослідники зафіксували більш вдалі результати у тих людей, які водять автомобіль. Можливо, таке відкриття пов’язано з тим, що в більш розвинених країнах жінки, точно також, як і чоловіки, внаслідок чого у них спостерігаються більш високі показники.
Жителі бідних країн, особливо жінки, найчастіше присвячують собі побуті і сім’ї, а на саморозвиток їм не вистачає часу – та й в основному, в таких державах це є прямим відхиленням від норми.