Стародавнє кладовище мамонтів шукають під Волгоградом

Пітерські геологи і палеонтологи, а також волгоградські дайвери з застосуванням найсучаснішої техніки вже півтора місяці намагаються розгадати таємницю берегообрушения і досліджувати рештки вимерлих тварин.

Вчені з Волгограда і Санкт-Петербурга об’єдналися заради однієї цікавої мети: розгадати таємницю можливого берегознищення і провести палеонтологічні дослідження під Волгоградом. Цей регіон обраний не випадково: нещодавно місцевий дайвер-любитель натрапив під водою на глибині 15 метрів на незвичайні «колодій» з чіткими контурами і річними кільцями, які виявилися 30-кілограмовим бивнем дорослого самця мамонта і ліктьової кісткою мамонта-малюка 5 років. Ймовірно, вони обсипалися разом із землею під час обвалів і потрапили у воду.

Вчені припускають, що тварини, яким належать останки, жили близько Волги мінімум 100-120 тисяч років тому, а під час чергового весняного водопілля потонули в річці. Палеонтологи впевнені, що затонули тут не поодинокі представники, а ціле стадо вимерлих ссавців, а тому зараз геологи активно шукають стародавнє кладовище мамонтів. Є ймовірність, що його викриють в районі Райгорода і Світлого Яру, в місці розлому тектонічної плити.

Знайдені останки допоможуть вченим краще вивчити особливості вимерлих ссавців із сімейства слонових в даному регіоні, а також їх вплив на формування місцевої природи.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh