Авторські статтіТехно

Стародавнє кладовище мамонтів шукають під Волгоградом

Пітерські геологи і палеонтологи, а також волгоградські дайвери з застосуванням найсучаснішої техніки вже півтора місяці намагаються розгадати таємницю берегообрушения і досліджувати рештки вимерлих тварин.

Вчені з Волгограда і Санкт-Петербурга об’єдналися заради однієї цікавої мети: розгадати таємницю можливого берегознищення і провести палеонтологічні дослідження під Волгоградом. Цей регіон обраний не випадково: нещодавно місцевий дайвер-любитель натрапив під водою на глибині 15 метрів на незвичайні «колодій» з чіткими контурами і річними кільцями, які виявилися 30-кілограмовим бивнем дорослого самця мамонта і ліктьової кісткою мамонта-малюка 5 років. Ймовірно, вони обсипалися разом із землею під час обвалів і потрапили у воду.

Вчені припускають, що тварини, яким належать останки, жили близько Волги мінімум 100-120 тисяч років тому, а під час чергового весняного водопілля потонули в річці. Палеонтологи впевнені, що затонули тут не поодинокі представники, а ціле стадо вимерлих ссавців, а тому зараз геологи активно шукають стародавнє кладовище мамонтів. Є ймовірність, що його викриють в районі Райгорода і Світлого Яру, в місці розлому тектонічної плити.

Знайдені останки допоможуть вченим краще вивчити особливості вимерлих ссавців із сімейства слонових в даному регіоні, а також їх вплив на формування місцевої природи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України