Фахівці, з Південно-західного медичного центру Америки, провели дослідження і дізналися, що між облисінням і раком шкіри є взаємозв’язок.
Вчені виявили ген стовбурових клітин SCF, що відповідає за пігментацію волоса. В ході досліду цей ген був видалений з лабораторної миші сірого кольору. В результаті її шерсть стала білого кольору. Фахівці виявили ген, який відповідає за ріст волосся – KROX20. У піддослідних гризунів, при його видаленні, волосся переставали рости. Тварини стали лисими.
Вивчаючи нейрофіброматоз 1 Типу (рідко зустрічається генетичне захворювання, яке характеризується появою пухлин у головному мозку і шкірі), вчені дізналися, чому сивіють і чому людина лисіє.
У своєму дослідженні фахівці встановили результат переміщення стовбурових клітин до цибулині волоса. Таким чином, вони встановили, що клітини з функціонуючими генами SCF і KROX20 рухаються вгору від підстави волосяного фолікула і взаємодіють меланоцитами. Меланоцити відповідають за виробництво пігменту та зростання пігментованих волосся.