Здоров'я

Вакцинація: одне питання, на яке фахівці відповісти не можуть

Отримано перші дозволи на вакцини проти коронавіруса. Але як щодо тих хто перехворів коронавірусною інфекцією?

Чи слід їм робити щеплення? Чи має сенс в вакцинації, якщо у вас вже був коронавірус? Експерти поки не можуть дати однозначної відповіді на це питання.

Як і раніше існують розбіжності з приводу того, чи слід робити щеплення після коронавірусної інфекції. І коли і як це робити. Люди в Великобританії, США і Китаї вже отримують щеплення від коронавіруса. Незабаром будуть щеплюватися  інші частини світу і Європи. Однак це питання про вакцинацію ще належить прояснити.

Поки неясно, як довго зберігається імунітет після зараження коронавірусом або після вакцинації. Отже, потрібно припустити, що в довгостроковій перспективі організм не стає автоматично несприйнятливим. Вакцинація «імітує» інфекцію в організмі. Це єдина суттєва спільність. Також існують важливі відмінності між перенесенням інфекції і вакцинацією.

Решма Рамачандран, лікар і дослідник Єльської національної програми клінічних вчених, говорить, що ті, хто видужав від коронавіруса, не були включені в дослідження. Отже, на це питання не можна дати однозначної відповіді. Крім того, відомо, що імунна відповідь у пацієнтів з коронавірусом дуже різна. Однак з вакциною кожна людина отримує однакову дозу, яка викликає аналогічний імунну відповідь.

Карл Дж. Фіхтенбаум, професор і фахівець з інфекційних захворювань в Медичному коледжі Університету Цинциннаті, вважає, що, виходячи з сучасних знань, вакцинація від корони не може заподіяти ніякої шкоди.

«Вакцина може стимулювати більш сильну імунну відповідь, і іноді люди можуть відчувати себе погано протягом декількох днів», – сказав він. «Ми не знаємо, чи захищає імунітет людей після зараження, (але) ми знаємо, що вакцини точно захищають від хвороб»

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України