Політика

В Умані поліція побила хасидів

В Умани полиция избила дубинками хасидов

Конфлікт між комунальниками і віруючими в Умані переріс у бійку із застосуванням поліцейських кийків.

Вести вирішили розібратися в що відбувається.

“Прямо зараз співробітники місцевого управління благоустрою намагаються зруйнувати “Міст Коенів” біля могили цадика Рабі Нахмана (Брацлавського), віруючі намагалися перешкодити, почалася сутичка і поліція застосувала спецзасоби”, – розповідає “Вістям” адвокат Ярослав Гутарин.

За його словами, знести міст можливе лише за вказівкою Державної архітектурно-будівельної інспекції, якого в управління благоустрою немає.

“Хасиди обурені тим, що відбувається, адже по Мосту Коенів первосвященики проходять до могили цадика, вони не можуть ступати на землю померлих. Якщо Міст знесуть, віруючі не зможуть проводити молитви. А це вже порушення права людини на віросповідання. У наступному році в Умань можуть не приїхати 10 тис паломників, які традиційно щороку відвідують могилу”, – говорить він.

Могила цадика Нахмана – одна з найбільш шанованих святинь хасидів і місці щорічних масових паломництв. Засновник бресловского течії хасидизму (ортодоксальної гілки іудаїзму) цадик (праведник) Раббі Нахман, згідно з його заповітом, в 1810 р. був похований на території єврейського кладовища в Умані. Під час Другої Світової війни могила цадика Нахмана була знищена, в радянські часи на місці кладовища був побудований житловий мікрорайон. Після 1991 р. на це місце стали регулярно приїжджати хасиди з усього світу, навколишні будинки були ними частково або повністю викуплені, на місці могили Нахмана в Умані спорудили тимчасову синагогу. У планах – будівництво найбільшої в світі синагоги на 5 тис. чол. Кожен вересня, під час святкування Рош Ха-Шана (єврейського Нового року), цей район, заполняясь паломниками, знаходить яскравий близькосхідний колорит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України