Життя

Високі тарифи: як народ обманює лічильники

Высокие тарифы: как народ обманывает счетчики

Через непідйомні сум за комуналку багато киян або накопичують борги, або зовсім перестають платити. Також знаходяться “кмітливці”, які використовують незаконні способи економії.

Рівень оплати за споживання комунальних послуг в Києві впав до рекордно низьких показників. За словами директора аналітичного центру “Інститут міста” Олександра Сергієнка, за листопад 2016 року лише 61,1% жителів столиці сплатили комуналку (по Україні рівень оплати – 64,6%), пише Оглядач.

Причин низької оплати кілька. По-перше: система не готова до більших нарахувань. Наприклад, у Києві існує велика проблема зі зняттям показників по теплу в загальнобудинкові лічильники. У столиці понад 12 тис. багатоквартирних будинків і в кожен підвал фахівців “Київенерго” потрібно зайти, що не виходить зробити оперативно.

“Альо технічна складова не головна. Люди не в змозі платити за комуналку. Наприклад, в Україні 80% пенсіонерів отримують менше 1,5 тис. грн пенсії, при тому, що опалення в квартирі площею 50 м. кв. в “хрущовці” коштує дорожче”, – розповів Сергієнко.

Сукупність усіх цих причин, за його словами, веде до закономірного кризи неплатежів. “Народ зараз платити ті, що може, а ті, що не може, відкладає на потім. І ніякі субсидії і розстрочки ситуацію не рятують”, – зазначив експерт.

В результаті багато громадян використовують незаконні методи економії.

Не платять за тепло

Реальних санкцій для людей, які злісно не платять за тепло і гарячу воду, за словами Олександра Сергієнка, немає. Відключити опалення не дозволяє законодавство, так і ізолювати одну квартиру технічно складно. Експерт вважає, що непідйомні суми за тепло люди продовжують платити по добрій волі, так як усвідомлюють, що комунальна система завалитися, якщо не буде оплати.

Працівники Жеків і тепловики, з якими поспілкувався “Оглядач”, сходяться на думці, що якщо в квартирі немає індивідуальних лічильників тепла, а такі технічно можна встановити лише в новобудовах, заощадити на опаленні іншим способом не вийде.

Відмотують електролічильник

Що стосується електроенергії, то незаконних способів економії тут – маса, щоправда, багато з них обчислюються під час перевірки лічильників*. Так, деякі “умільці” використовують неодимовий магніт, який кріплять на лічильники. У результаті прилад обліку починає працювати зі збоями, а може і зовсім зупинитися.

Також деякі споживачі використовують трансформатор. Хитро обладнаний апарат здатний відмотувати лічильник , не приєднуючись до останнього.

Высокие тарифы: как народ обманывает счетчики

“Врізаються” в трубу

Останні роки в Україні випускаються лічильники на воду, які не схильні до впливу магніту. Альо деякі “умільці” придумали відмотувати прилад обліку з допомогою пилососа, який спрямованої струменем іноді може збити показання лічильника.

Высокие тарифы: как народ обманывает счетчики

Інші майстри крадуть воду через фільтр грубого очищення, куди приєднують шланг.

Крадіжка газу

Цей спосіб схожий на попередній. З допомогою хитромудрих махінацій “умільці” замінюють серцевину і користуються газом в обхід лічильника.

Голос українською закликає читачів не порушувати закон і не використовувати жоден із зазначених способів. По-перше: рано чи пізно перевіряючі помітять витівки з приладами обліку. По-друге: порушникові загрожують великі штрафи, аж до кримінальної відповідальності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України