Стартап з України займатиметься переміщенням супутників на орбіті та продовженням їх служби

Володимир Усов, який до листопада 2020 року обіймав посаду голови Державного космічного агентства України, в березні зареєстрував компанію Kurs Orbital, яка планує переміщати, дозаправляти та ремонтувати геостаціонарні супутники, а також знімати їх з орбіти.

Передає ЦТС.

Найближча мета українського стартапу – до серпня поточного року залучити 6,5 млн доларів, які підуть на створення демонстраційного модуля автоматичної системи зближення. Якщо це вдасться, то планується, що вже у 2023 році перший “космічний тягач” пристикується до супутника на низькій навколоземній орбіті й обстежить його.

Відзначається, що з 2018 по 2020 рік кількість супутників на орбіті збільшилася на 65% – до 3368 одиниць. Це веде до підвищення ризику космічних аварій, заважає спостереженням з Землі та збільшує конкуренцію за “зручні орбіти”. За словами Володимира Усова, на сьогодні відчувається брак орбітальних сервісів, які б займалися обслуговуванням супутників, і в цій сфері попит перевищує пропозицію.

“Важкі телекомунікаційні супутники на геостаціонарній орбіті коштують 300-500 млн доларів. Продовження терміну служби позитивно вплине на їх маржинальність”, – зазначає Усов.

Супутникові оператори, за його словами, вже готові платити за такі послуги. Найбільшим попит має послуга з “деорбітування” космічного апарату. Оператори виводять геостаціонарні супутники за 6-8 місяців до того, як в тих закінчиться паливо. За словами Усова, Kurs Orbital продовжить роботу супутників якраз на цей термін, що дозволить телекомунікаційним компаніям додатково заробити 35-40 млн доларів. Крім зміни орбіти супутників, компанія також планує надавати послуги з їх обстеження.

Планується, що технологічною основою стартапу послужить система зближення “Курс”, розроблена в середині 1980-х в СРСР. Зараз в команді проєкту працюють 25 інженерів. Основний бенефіціар Kurs Orbital – Вадим Васильєв, який є співвласником трьох засновників компанії – Київського радіозаводу, НПК “Курс” і “Елміз”.

Раніше повідомлялося, що восени 2020 року президент України поставив завдання створити в Україні до завершення його каденції ракету-носій для освоєння космосу.

У січні поточного року Кабінет міністрів України схвалив Концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки. Орієнтовний обсяг фінансування для виконання програми складає приблизно 30 млрд грн, з них з держбюджету – близько 15 млрд грн.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh