Нелегальний бізнес процвітає: скільки вартують вакцини і паспорта вакцинації в даркнеті

Останнім часом пропозиція в Darknet різко зросла – є на вибір вакцини від AstraZeneca, Johnson & Johnson, Sputnik V і т.д .. Підроблені сертифікати про вакцинацію також можна анонімно купити там всього за 150 доларів.

Глобальна недостача вакцин проти коронавіруса змушує шахраїв відчувати запах великих баришів. Згідно з поточним дослідженням, пропозиція вакцин в даркнеті різко зросла за останні кілька тижнів. Про продаж вакцини проти Covid-19 в «підпіллі Інтернету» зараз йдеться більш ніж в 1 200 рекламних оголошеннях. Але експерти радять триматися подалі від цих пропозицій. По-перше, ви не знаєте, звідки беруться вакцини і чи дійсно вони сертифіковані. З іншого боку, не факт, що ви отримаєте вакцину після оплати.

Так виглядає реклама AstraZeneca в даркнеті.

Ціни на вакцини, що продаються в даркнеті, сильно розрізняються

Британська BBC повідомляє, що вакцина AstraZeneca вимагає найменшого вкладення. Але навіть тут за неї просять 500 доларів за дозу. Дещо дорожче вакцини від Johnson & Johnson (США) і Sputnik V з Росії. Шахраї беруть за них по 600 доларів. За китайську вакцину проти Covid-19 Sinopharm оцінюють навіть в 750 доларів. Однак мРНК-вакцини від Biontech / Pfizer або Moderna поки не з’являлися в рекламі в даркнеті. Продавці вакцин, схоже, з США, Великобританії, Іспанії, Німеччини, Франції та Росії. У мережі є рекламні оголошення як на російській кирилиці, так і англійською мовами.

Даркнет – (DarkNet, також відомий як «Прихована мережа», «Темна мережа», «Тіньова мережа», «Темний веб») – прихована мережа, з’єднання в якій встановлюються тільки між довіреними, з використанням нестандартних протоколів і портів. Анонімна мережа являє собою систему не зв’язаних між собою віртуальних тунелів, що надає передачу даних в зашифрованому вигляді. Саме тому даркнет часто сприймається як інструмент для здійснення комунікації в різного роду подпольях і незаконної діяльності. Найбільш широко поширеними в мережах даркнет є віртуальні майданчики для торгівлі наркотичними речовинами і здійснення фінансових злочинів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh