Економіка

В Україні спростили систему підготовки моряків

Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 “Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства транспорту та зв’язку України і Міністерства інфраструктури України”, який впроваджує автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора.

Передає ЦТС.

“Ми розробили наказ, який запроваджує автоматизовану систему тестування моряків без участі людини-екзаменатора, який вводить гнучку і прозору процедуру отримання морських кваліфікаційних документів, спростивши її з урахуванням вимог Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року з поправками. Сьогодні цей наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції”, – повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За словами Криклія, спрощення процедури дипломування моряків передбачає можливість підтвердження існуючого звання на підставі відповідного стажу роботи на судні (без складання обов’язкових кваліфікаційних іспитів); можливість присвоєння чергового звання особі командного складу або підтвердження існуючого звання (при відсутності достатнього стажу роботи на судні) шляхом проходження комп’ютерного тестування, яке розробляється на основі міжнародної системи CES 6.0.

В Україні спростили систему підготовки та дипломування моряків

Фото: lotusport.com

Також спрощена процедура дипломування моряків передбачає спрощений механізм дипломування фахівців портового, службово-допоміжного і технічного флоту, які працюють під Державним прапором України в каботажному плаванні та скасує обов’язкове проходження курсів підвищення кваліфікації для осіб, які підтверджують своє звання.

“Крім цього, зазначений наказ регулює питання дипломування осіб, які працюють на суднах, що використовують газ або інші види палива з низькою температурою спалаху, а також суднах, які працюють в полярних водах”, – додав глава МІУ.

Криклій підкреслив, що всі вищезгадані заходи дозволять здійснити дерегуляцію діючої системи підготовки та дипломування моряків і впровадити сучасні засоби оцінки знань без втручання людського фактора, з визначенням чітких термінів проходження процесу дипломування на кожному етапі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України