Війна РФ проти України

В Україні виготовляють ракети “повітря-повітря” Р-27 без російських комплектуючих

Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” здатна виробляти авіаційні ракети “повітря-повітря” Р-27 без використання російських комплектуючих

Таку заяву в програмі Security Talks зробив президент підприємства Володимир Зімін

“Ні для кого не секрет, що до 2014 року виріб виготовлявся в дуже тісній кооперації з заводами Російської Федерації. Зараз ця програма повністю виконана. Ми з певністю можемо сказати, що цей виріб є на 100% українським”, – уточнив В. Зімін.

Керівник компанії визнав, що Р-27 є “найбільш важливим” та “найбільш ходовим” продуктом ДАХК “Артем”, тобто генерує найбільшу кількість доходів підприємства.

“Цей виріб має великі перспективи щодо подальшого існування. Тому що ті тактико-технічні характеристики, які в нього закладені – вони і до цього дня залишаються високими”, – сказав президент “Артема”.

Сьогодні завод має “дуже серйозний обсяг контрактів” з Індією. Під час виставки AeroIndia-2021 відбулися зустрічі представників “Укроборонпрому” та “Спецтехноекспорта” з командуванням ВПС Індії. Володимир Зімін розповів:

“Індуси дуже чекають на ці вироби. Тому що вони турбуються про боєздатність своїх повітряних сил. Ми виконали всі необхідні попередні технічні умови для того, щоб цей контракт вступив в силу в грудні 2020. На даний момент залишилося одне формальне питання – випуск банківської гарантії про виконання контракту. Він знаходиться на найфінальнішій стадії узгодження в Мінфіні”, – зазначив Зімін.

З Болгарією “Артем” працює у напрямку ремонту Р-27, які є в арсеналі цієї країни.

Також Зімін розповів про співпрацю з країнами, які зараз оновлюють свою бойову авіацію. Класичним партнером на тему Р-27 директор назвав Алжир. Новими ринками, що зростають – Бангладеш та Індонезію, з якими зараз ведуться активні переговори щодо постачання виробів.

В Україні опанували виробництво ракет “повітря-повітря” Р-27 без російських комплектуючих

Літак Су-27 з ракетами Р-27. Фото з відкритих джерел

Сімейство ракет Р-27 класу «повітря-повітря» забезпечує перехоплення і знищення пілотованих та безпілотних літаків, а також крилатих ракет в дальньому та ближньому, маневреному повітряному бою.

Ракета має трьохмодульну конструкцію, що складається з апаратурного блоку з головкою наведення, бойової частини та твердопаливного двигуна, з трьома силовими вузлами підвіски. Входить до складу озброєння літаків МіГ та Су.

В залежності від версії дальність застосування ракети може складати від 50 до 110 км.

Ракета Р-27 серійно виготовляється російським підприємством «Вымпел» у Москві та українським ДАХК “Артем”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України