Новини з Австрії

Активісти в Австрії виступили проти депортації в Афганістан трьох ґвалтівників

У вівторок ввечері в Афганістан депортували 37 осіб, в тому числі 17 дорослих чоловіків з Австрії, повідомили в МВС Австрії

Це була чартерна операція Frontex, організована Швецією. Крім Австрії і Швеції, в ньому взяли участь Болгарія, Бельгія, Люксембург, Угорщина і Словаччина.

Всі депортовані 11 осіб були засуджені за кримінальні злочини. Троє чоловіків були навіть засуджені за згвалтування або спробу згвалтування. Депортовані афганці здійснили 38 злочинів (= в середньому 3 звинувачувальні вироки на людину), включаючи (замах) на згвалтування, тілесні ушкодження, небезпечні загрози, позбавлення волі, грабіж, (серйозне) крадіжку, матеріальні збитки, опір державному влади, а також правопорушення, пов’язані з наркотиками.

У зв’язку з досконалими злочинами і передбачуваною загрозою для них оголошені багаторічні заборони на в’їзд для захисту громадської безпеки та порядку.

Оцінка ситуації в Афганістані відповідає оцінці інших європейських партнерів, а також Європейського агентства з притулку (EASO). Будь-які потенційні небезпеки при поверненні в Афганістан були ретельно вивчені в кожному окремому випадку. Афганістан в Індексі глобальної світу 2020 року – найнебезпечніша країна в світі. Але Австрія розглядає держава як безпечну країну походження.

Мега демонстрація у Відні, під час якої активісти паралізували Roßauer Lände на кілька годин, була саме проти цих депортацій

Демонстранти прикували себе ланцюгами перед слідчим ізолятором і заблокували рух сидячій демонстрацією. Пробка доходила до моста Хайлігенштедтер. Розпуск демонстрації відбувся близько 13:30. Цим займалася великий контингент поліції, WEGA і пожежної команди. Також на місці діяв бронетранспортер віденської поліції. Було складено 40 протоколів відповідно до закону про збори.

«Абсурд, але активісти демонстрували протест проти депортації засуджених ґвалтівників», – повідомив ЗМІ інсайдер в поліції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України