Фото: Наталия Дегтяренко

В Україні на завершальній стадії будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива

Будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива, яке позбавить Україну залежності від Росії знаходиться на фінішній прямій

Будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильскій зоні, яке позбавить Україну ядерної залежності від Росії знаходиться на фінішній прямій

Про це заявив президент Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” Юрій Недашковський, повідомляє прес-служба підприємства.

“Ми вже практично вийшли на фінішну пряму в будівництві ЦСВЯП. По деяким об’єктам будівельна готовність становить 92-96%. Нині триває активна робота щодо постачання і закупівлі технологічного обладнання. Попри тимчасові проблеми, пов’язані з фінансуванням, я переконаний, що у наступному році ми введемо цей стратегічний для України об’єкт у експлуатацію”, – повідомив Юрій Недашковський.

Україна, експлуатуючи 15 енергоблоків АЕС, досі не вирішила проблему зі зберіганням відпрацьованого ядерного палива(ВЯП). Всі інші країни вирішили цю проблему – побудувавши сховища. Зараз Україна вивозить ВЯП з Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС до Росії на технологічну (тимчасову) витримку з наступною переробкою. Поява власного сховища посилить енергетичну безпеку України та буде мати безпосередній вплив на її економіку. Введення в експлуатацію Централізованого сховища дозволить Україні економити щорічно понад $200 млн шляхом відмови від послуг радіохімічних комбінатів РФ та фактично завершить еру монопольної залежності від «Росатому» у сфері поводження з ВЯП.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh