Авторські статтіНовини

В Стрию навчались надавати психологічну допомогу учасникам АТО

27-28 лютого 2016 року в будинку управління Стрийської єпархії проходив навчально-практичний семінар з надання психологічної допомоги учасникам АТО. Захід організований  Координаційною радою душпастирства у критичних ситуаціях, яка діє при Патріаршій Курії Української Греко-Католицької Церкви і є очолювана Преосвященним владикою Богданом Манишиним, єпископом-помічником Стрийської єпархії. Головними доповідачами семінару стали психологи-волонтери ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» (Психологічна кризова служба) п. Катерина Проноза та п. Віра Шевченко.

Для учасників семінару, а це військові капелани Стрийської єпархії, психологи, представники інститутів богопосвяченого життя та волонтери, модератори надали методичні рекомендації праці зі всіма категоріями постраждалих від психотравмуючих подій, а головно – настанови щодо праці з військовослужбовцями, що брали участь у бойових діях на Сході України. В ході семінару учасники отримали багатовекторні знання щодо посттравматичного стресового розладу, його проявів та способів надання першої психологічної допомоги. Крім психологічної частини, однією із обговорюваних тем також була тема місця і визначної ролі віри для особи, яка отримала психологічні травми.

Даний семінар з відгуків учасників дав багаж корисних знань та вмінь і став важливим елементом у реалізації комплексу заходів допомоги особам з ПТРС. «Кожного разу, коли ми отримуємо нові знання з психології, ми переконуємося у тому наскільки багатогранною і глибокою створив Господь людину. Ці знання є дуже важливими для того, щоби нав’язати конструктивний контакт з людиною, котра переживає якусь кризову ситуацію. І я вважаю, що такий перший позитивний контакт, який є сповнений розуміння людини, її стану та глибоких внутрішніх механізмів, є доброю основою для священика у тому, щоб провадити духовну працю з тією людиною», – о. Орест Демко, військовий капелан.

Джерело: stryi.ugcc.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.