В Стрию навчались надавати психологічну допомогу учасникам АТО

27-28 лютого 2016 року в будинку управління Стрийської єпархії проходив навчально-практичний семінар з надання психологічної допомоги учасникам АТО. Захід організований  Координаційною радою душпастирства у критичних ситуаціях, яка діє при Патріаршій Курії Української Греко-Католицької Церкви і є очолювана Преосвященним владикою Богданом Манишиним, єпископом-помічником Стрийської єпархії. Головними доповідачами семінару стали психологи-волонтери ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» (Психологічна кризова служба) п. Катерина Проноза та п. Віра Шевченко.

Для учасників семінару, а це військові капелани Стрийської єпархії, психологи, представники інститутів богопосвяченого життя та волонтери, модератори надали методичні рекомендації праці зі всіма категоріями постраждалих від психотравмуючих подій, а головно – настанови щодо праці з військовослужбовцями, що брали участь у бойових діях на Сході України. В ході семінару учасники отримали багатовекторні знання щодо посттравматичного стресового розладу, його проявів та способів надання першої психологічної допомоги. Крім психологічної частини, однією із обговорюваних тем також була тема місця і визначної ролі віри для особи, яка отримала психологічні травми.

Даний семінар з відгуків учасників дав багаж корисних знань та вмінь і став важливим елементом у реалізації комплексу заходів допомоги особам з ПТРС. «Кожного разу, коли ми отримуємо нові знання з психології, ми переконуємося у тому наскільки багатогранною і глибокою створив Господь людину. Ці знання є дуже важливими для того, щоби нав’язати конструктивний контакт з людиною, котра переживає якусь кризову ситуацію. І я вважаю, що такий перший позитивний контакт, який є сповнений розуміння людини, її стану та глибоких внутрішніх механізмів, є доброю основою для священика у тому, щоб провадити духовну працю з тією людиною», – о. Орест Демко, військовий капелан.

Джерело: stryi.ugcc.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh