сміття у річці у Сербії - світлина Zlatan Turković

В Сербії екологічна катастрофа

Коли рівень річки піднімається, ми отримуємо апокаліптичні зображення

Величезна кількість пластикових пляшок, шини, зламана побутова техніка та навіть труна потрапили з річки Лім до водосховища Потпеч на південному заході Сербії.  За оцінками екологічних активістів, йдеться про 20 тис. куб. м. твердих побутових відходів. Тони сміття в озері наразі загрожують роботі гідроелектростанції “Потпеч”.

Відходи потрапляють до водойм з необлаштованих належним чином чи нелегальних звалищ на берегах річок. В Сербії стверджують, що більшу частину сміття річка Лім принесла з Чорногорії.

“Ситуація змінюється щодо рівня води Ліми. Це не лише сміття зі Станьєвіни, а й з Чорногорії, з інших менших антисанітарних звалищ, що існують у всьому Лимі.

“Це септик у спальні”, – каже екологічний активіст Бєліч.

Наскільки можна побачити, звалище знаходиться не поруч з Лімою, а в річці, пояснює він.

“Це звалище при в’їзді в м. Prijepolje. Як тільки рівень води високий, Лім збирає сміття, і тоді ми маємо такі апокаліптичні фотографії “, додає Бєліч.

Тим часом полігон Станьєвіна, який розташований на головній дорозі до Чорногорії, тим часом закритий, а комунальні відходи з Prijepolje викидаються на сміттєзвалище Дубокі Поток у Прибої, – йдеться у відповіді, яке ВВС отримала сербською мовою з муніципалітету Прибой.

“Відходи, які плавають на Лімі та забруднюють його потік через Прибой і далі до Дрини, а також берег річки, не надходять з території нашої муніципалітети з жодним відсотком”, – йдеться у відповіді президента муніципалітету Прибой Лазара Рвовіча.

“Проводяться міждержавні переговори з колегами з Чорногорії щодо захисту річки Лім від сміття, оскільки це має бути спільною дією і не матиме ефекту, якщо все буде влаштовано під час Ліму через Сербію, якщо подібні заходи не будуть вжиті в сусідній країні”, – додав він. у відповідь мера Прибоя.

Міністр охорони навколишнього середовища в уряді Сербії Ірена Вуйович зазначила актуальність вирішення проблеми та додала, що велика кількість сміття, яке потрапляє в річки, серйозно загрожує навколишньому середовищу.

“Ми знаємо, що ця проблема бере свій початок ще раніше, що ми маємо багато незаконних звалищ біля річки, і що для того, щоб вирішити проблему плаваючих відходів на Лімі та Дрині в перспективі, нам потрібна співпраця з компетентними міністерствами з сусідніх країн”. На даний момент найголовніше – це вивезення комунальних відходів, які відкладаються в озері Потпечко “, йдеться в повідомленні.

Міністр закликав усі підрозділи місцевого самоврядування з цієї частини Сербії якомога більше долучитися до акції з прибирання, яка розпочнеться найближчими днями.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh