ЄС|NATO

В Сербії екологічна катастрофа

Коли рівень річки піднімається, ми отримуємо апокаліптичні зображення

Величезна кількість пластикових пляшок, шини, зламана побутова техніка та навіть труна потрапили з річки Лім до водосховища Потпеч на південному заході Сербії.  За оцінками екологічних активістів, йдеться про 20 тис. куб. м. твердих побутових відходів. Тони сміття в озері наразі загрожують роботі гідроелектростанції “Потпеч”.

Відходи потрапляють до водойм з необлаштованих належним чином чи нелегальних звалищ на берегах річок. В Сербії стверджують, що більшу частину сміття річка Лім принесла з Чорногорії.

“Ситуація змінюється щодо рівня води Ліми. Це не лише сміття зі Станьєвіни, а й з Чорногорії, з інших менших антисанітарних звалищ, що існують у всьому Лимі.

“Це септик у спальні”, – каже екологічний активіст Бєліч.

Наскільки можна побачити, звалище знаходиться не поруч з Лімою, а в річці, пояснює він.

“Це звалище при в’їзді в м. Prijepolje. Як тільки рівень води високий, Лім збирає сміття, і тоді ми маємо такі апокаліптичні фотографії “, додає Бєліч.

Тим часом полігон Станьєвіна, який розташований на головній дорозі до Чорногорії, тим часом закритий, а комунальні відходи з Prijepolje викидаються на сміттєзвалище Дубокі Поток у Прибої, – йдеться у відповіді, яке ВВС отримала сербською мовою з муніципалітету Прибой.

“Відходи, які плавають на Лімі та забруднюють його потік через Прибой і далі до Дрини, а також берег річки, не надходять з території нашої муніципалітети з жодним відсотком”, – йдеться у відповіді президента муніципалітету Прибой Лазара Рвовіча.

“Проводяться міждержавні переговори з колегами з Чорногорії щодо захисту річки Лім від сміття, оскільки це має бути спільною дією і не матиме ефекту, якщо все буде влаштовано під час Ліму через Сербію, якщо подібні заходи не будуть вжиті в сусідній країні”, – додав він. у відповідь мера Прибоя.

Міністр охорони навколишнього середовища в уряді Сербії Ірена Вуйович зазначила актуальність вирішення проблеми та додала, що велика кількість сміття, яке потрапляє в річки, серйозно загрожує навколишньому середовищу.

“Ми знаємо, що ця проблема бере свій початок ще раніше, що ми маємо багато незаконних звалищ біля річки, і що для того, щоб вирішити проблему плаваючих відходів на Лімі та Дрині в перспективі, нам потрібна співпраця з компетентними міністерствами з сусідніх країн”. На даний момент найголовніше – це вивезення комунальних відходів, які відкладаються в озері Потпечко “, йдеться в повідомленні.

Міністр закликав усі підрозділи місцевого самоврядування з цієї частини Сербії якомога більше долучитися до акції з прибирання, яка розпочнеться найближчими днями.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України