Економіка

В ООН назвали кількість жертв мирних українців через російські обстріли

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну з 24 лютого 2022 року по 9 січня 2023 року в Україні загинули щонайменше 6 952 цивільних. Про це йдеться на сторінці ООН.

Так, Управління верховного комісара ООН з прав людини заявило, що ще 11 144 отримали поранення. За перший тиждень 2023 року було зафіксовано 34 випадки загибелі та 101 випадок поранення.

Реальна кількість загиблих значно вища, оскільки отримання інформації з деяких місць, де продовжуються інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою. Також багато повідомлень все ще потребують підтвердження. Це стосується, наприклад, населених пунктів Маріуполь, Ізюм, Лисичанськ, Попасна та Сєверодонецьк, де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі або поранення цивільних осіб.

Зазначається, що більшість фактів втрат серед цивільних осіб були спричинені застосуванням вибухової зброї з великою зоною поразки. Також йшлося про обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаційні удари.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України