Економіка

Українцям повідомили, що буде з цінами у 2023 році

На тлі цинічних та варварських обстрілів російськими загарбниками об’єктів енергетики та критичної інфраструктури України виникає чимало труднощів у цивільного населення. Це стосується відключень світла, тепла, води. Багатьох українців непокоїть питання, що буде з цінами у 2023 році.

У Міністерстві економіки України очікують, що ціни зростатимуть помірно. Інфляційна динаміка не відрізняється від кінця минулого року, повідомляє прес-служба Мінекономіки.

“На початку 2023 року у разі відсутності нових потужних викликів загальна динаміка внутрішніх цін залишатиметься в руслі помірного зростання, що склалося”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що у грудні 2022 року темпи споживчої інфляції залишилися на рівні попереднього місяця – 0,7% за місяць. Річна інфляція склала 26,6%, і цей показник виявився меншим за офіційний прогноз уряду (29,3%).

Протягом усього часу війни інфляцію фактично формували два основні чинники війни:

  • перший – обсяги руйнування інфраструктури (в т.ч. енергетики) та логістики та, відповідно, швидкість відновлення та адаптації економіки;
  • другий – рівень і швидкість міграції як чинник попиту та фактор забезпечення трудовими ресурсами потреби виробництва (і, отже, формування пропозиції товарів та послуг).

Стабілізації ринку сприяє продовольчий імпорт, що підкріплює вітчизняну пропозицію товарів, не додаючи поштовху до зростання цін внаслідок:

  • відносної стабільності цін на продовольство на світових ринках,
  • фіксації обмінного курсу гривні та її відносної стабільності на готівковому ринку

Також важливий стримуючий вплив на загальний індекс інфляції від мораторію на зростання комунальних тарифів, які за рік збільшилися лише на 6,0%.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України