Українці в Чехії

В обвалі празького пішохідного мосту звинуватили його автора. Відео з місця катастрофи

Празька прокуратура пред’явила офіційні звинувачення у справі про катастрофу пішохідного мосту в районі Троя двом людям

Це автор проекту споруди Їржі Страски (Jiří Stráský) і колишній глава відділення мостів столичного Управління інженерними комунікаціями Антон Семецки (Antonín Semecký).

Чоловіків звинувачують у створенні громадської загрози з необережності. Про це в четвер повідомило агентство ČTK.

За даними слідства, Страски при проектуванні мосту допустив кілька грубих помилок – не врахував зовсім або недооцінив вплив на конструкцію вітру і зовнішніх температур. Крім того, в технічній документації він не вказав, яким чином повинна проводитись заливка каналів несучих тросів при ремонті моста. При цьому в деяких частинах споруди зробити це виявилося просто неможливо. Експерти також знайшли помилки в системі відводу повітря.

Крім того, слідство звинуватило конструктора в недостатньому контролі за готуємо мостом, що призвело до помилок в його експлуатаційному обслуговуванні.

У свою чергу Семецки звинувачується в тому, що він знав про жалюгідний стан споруди – у нього був доступ до протоколів 38 перевірок і технічних випробувань (проведених у період з 1997 по 2017 роки), в яких про це йшлося, однак той не вжив необхідних дій.

Нагадаємо, 253-метровий пішохідний міст через Влтаву обрушився недалеко від Тройского замку вдень 2 грудня 2017 року. В результаті потерпіли чотири людини – двоє з них отримали важкі травми. Цей міст було зведено в 1984 році. Він з’єднував правий берег Влтави з Імператорським островом неподалік від центру чеської столиці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України