Духовне

Блаженніший Святослав зустрівся із родинами Героїв Небесної Сотні

В річницю перших смертей на Євромайдані, 21 січня 2020 року, у василіанському монастирі св. Василія Великого, що на Львівській площі, відбулась зустріч Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава із членами родин загиблих Героїв Небесної сотні, які загинули під час Революції Гідності 2013-2014 рр.

У своєму вітальному слові Блаженніший Святослав подякував присутнім та закликав поділитись, як вони прожили минулий рік і з чим ввійшли у новий. Учасники зустрічі мали можливість висловити і поділитись з Блаженнішим своїми болями, своєю радістю та переживаннями, яких, через відсутність належного правосуддя, накопичилось чимало і у їх серця почала закрадатись зневіра.

Після того, як кожен з учасників висловив свою думку, Блаженніший запевнив членів родин, що наша Церква завжди триматиме оборону покривджених, та просив не зневірюватись в остаточній перемозі правди, бо, завдяки жертві Героїв Небесної Сотні назад немає вороття. Також родини попросили Блаженнішого не забувати за них, нагадувати перед високопосадовцями про їх біль, про їх скривдження. На що Блаженніший запевнив, що він завжди намагається бути «голосом їх болю» і закликав присутніх не закриватись у собі, а навпаки, коли болить – ділитись цим з іншими, доносити слова болю та радощів до інших. Також закликав не опускати рук, не зневірюватись і не мовчати, бо «боротьба ще не завершилась, треба не боятись відстоювати свою позицію».

Далі Глава УГКЦ представив діяльність нашої Церкви, чим живе і якими подіями житиме у майбутньому, зокрема, розповів про скликання Патріаршого собору, який відбудеться у серпні цього року у м. Львові.

На завершення зустрічі, звертаючись до присутніх, Отець і Глава УГКЦ сказав, що «ви є голосом сумління тих, хто постраждав на Майдані спрямованим до нас усіх» і запевнив, що «як би не мінялись політичні вітри, Ваша Церква буде завжди з вами». А вони, члени родин Героїв Небесної Сотні, у свою чергу повинні збиратись і підтримувати один одного і не дати нікому знеохотити їх самих, бо жодна крапля крові Героїв не є даремною.

Після свого пастирського благословення, Блаженніший вручив членам родин Героїв Небесної сотні пам’ятні подарунки.

Повідомили у Департаменті зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України