Війна рф проти України

В Миколаєві проектують військові кораблі для іноземних замовників та для ВМС України. Як це відбувається

Миколаївські проектно-конструкторські бюро проектують військові кораблі для військово-морських сил іноземних країн та України.

Кораблі проектуються під сучасне навігаційне та радіолокаційне обладнання, сучасні засоби радіо-технічного забезпечення та радіо-електронної боротьби. Нові кораблі проектуються за технологією «стелс», коли корпус має спеціально розроблені геометричні форми, а основна зброя знаходиться всередині корабля, що робить його більш “обтічним” та помітно зменшує радіус виявлення. Це робить українські проекти сучасними та конкурентноздатними на світових ринках.

Миколаївська кораблебудівна школа не тільки зберегла можливість створювати проекти, конкурентні на світовому ринку, а й достатньо активно пропонує свої послуги й має значний список кораблів, втілених у металі.
Пропонуємо ознайомитися з найбільш цікавими проектами сучасних військових кораблів від українських інженерів.

Фрегат Wele Nzas проекту SV-02 для ВМС Екваторіальної Гвінеї

Проект фрегату розроблений миколаївським ПКБ «Асаба Дизайн Центр» в 2011 році.

Фрегат був закладений у болгарському місті Варна на суднобудівному заводі MTG Dolphin 21 травня 2012 року та спущений на воду 26 лютого 2013 року, після переведений до ВМС Екваторіальної Гвінеї.

Корвет проекту MILGEM для ВМС Туреччини

Корвет проекту MILGEM був розроблений для власних ВМС Туреччини миколаївськими фахівцями Державного Проектно-Дослідницького Центру Кораблебудування в 2009 році.

Це універсальний проект багатоцільового патрульного та протичовнового корабля, що може бути реалізований у трьох підкласах: клас Ada – корвет, класи TF-100 та TF-2000 – фрегати з різним складом озброєння.

Головний корабель проекту MILGEM, клас Ada, F 511 Heybeliada увійшов у склад флоту у 2011 році. Другий корабель F 512 Büyükada було здано у 2013 році. Ще два корвети F 513 Burgazada та F 514 Kınalıada зараз добудовуються на верфі Istanbul Naval Shipyard

Корвет Bata проекту OPV-77 для ВМC Екваторіальної Гвінеї

Проект корвету розроблений миколаївським бюро «Асаба Дизайн Центр».

Корабель побудовано на суднобудівному заводі MTG Dolphin у Варні.

Закладка відбулася у червні 2010, спуск на воду у жовтні 2011, введено в експлуатацію у лютому 2012 року. Корабель був спущений на воду без озброєння, у такому вигляді переданий замовнику та за допомогою українських фахівців проходив оснащення бойовими системами на Гвінейській верфі ASABA компанії ASTILLEROS DE GUINEA ECUATORIAL S.A. в Малабо.

Десантний корабель на повітряній подушці проекту 968 шифр «Бізон» для ВМC Китаю

В 2009 році Україна виграла великий тендер на поставку 4-х десантних кораблів на повітряній подушці (МДКПП) проекту 958 шифр «Бізон» для ВМС Китаю.
Проект десантного корабля 958 був розроблений фахівцями Державного Проектно-Дослідницького Центру Кораблебудування (ДП «ДПЦК»)

Проект являє собою модернізовану версію радянського проекту проекту 12322 – «Зубр», в якому встановлено обладнання українських виробників.

Будував десантні кораблі Феодосійський суднобудівний завод «Море».

Перший корабель був збудований в 2012 році.

1 березня 2014 року в зв’язку з початком окупації півострова Крим з  Феодосійського ССЗ «Море» виведений і відправлений до Китаю другий корабель пр.958 «Бізон»
Після окупації Криму феодосійський завод «Море» більше не будує десантні кораблі на повітряній подушці.

Корвет проекту 58250 для ВМС України

Розроблений в 2008 році ДП «ДПЦК» для потреб ВМС України.

Будівництво першого корабля почалося у травні 2011 року в Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі.

Спуск на воду спочатку планувався у 2012 році. З того часу строки завершення будівництва неодноразово переносилися, у 2017 озвучено намір здати перший корабель у 2022 році.

За проектом, корвет несе озброєння протиповітряної та протиракетної оборони, протикорабельну та протичовнову зброю. Призначений для вирішення задач мирного часу та ведення бойових дій та спеціальних операцій самостійно, у складі корабельних тактичних груп і угрупувань різноманітних сил.

Сьогодні будівництво корвету призупинено, корабель знаходиться на етапі готовності до з’єднання секцій.

Артилерійський катер проекту TT-400TP для ВМС В’єтнаму

Проект розроблений ДП «ДПЦК».

Серія катерів побудована на В’єтнамській верфі Z-173 компанії Hong . На сьогодні введено до строю 6 катерів проекту TT-400TP.

Броньовані десантно-штурмові катери проекту 58503 шифр «Кентавр-ЛК» для ВМС України

Проект розроблений ДП «ДПЦК» у 2015 році.

24 травня 2016 року було укладено договір на побудови перших двох катерів.

14 вересня 2018 року було проведено урочисту церемонію спуску на воду головного катера першої серії на заводі «Кузня на рибальському».

Корвет ппректу 58200 «Гайдук-21»

Проект багатоцільового корвету «Гайдук-М» розроблено у 2012 році Миколаївським підприємством ДП Дослідно-Проектний Центр Кораблебудування. Цей проект є подальшим розвитком проекту 58200 «Гайдук-21», який з 2002 року пропонувався для ВМС України. «Гайдук-М», як і його попередник, має значний експортний потенціал. Замовленням цього корабля в Україні або побудовою на власній території у різний час цікавились Малайзія, Індонезія та Бруней.

На корветі застосовано комбіновану двовальну дизель-газотурбінну установки схеми CODAG, у складі якої можуть бути використані сучасні дизелі MTU серії 4000 з газовими турбінами та швидкісними редукторами НВКГ «Зоря» — «Машпроект». Швидкість ходу до 20 вузлів забезпечується дизелями. З метою зниження акустичної помітності усі механізми встановлюються з застосуванням двокаскадної амортизації, головні дизелі та дизель-генератори встановлюються у звукоізолюючих укриттях. На кораблі відсутній димар традиційної конструкції, що дозволило значно знизити теплову помітність судна.

На корветі передбачається тимчасове базування корабельного багатоцільового гелікоптера середнього класу масою до 6 т (типу Lynx чи Dauphine). Для посадки гелікоптера в складних метеоумовах передбачена спеціальна оптична система забезпечення посадки, а також система фіксації і примусової посадки гелікоптера.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України