У Чехії хочуть зробити 21 серпня Днем пам’яті жертв окупації

Чехословаччина. Воїни одного з радянських підрозділів читають газети. Фото: ИТАР-ТАСС/Єгоров Василь/Надано Фондом ВАРП

Депутати всіх парламентських партій за винятком Компартії Чехії і Моравії підтримують ідею зробити 21 серпня Днем пам’яті жертв вторгнення і подальшої окупації військами Варшавського договору.

Як повідомляє ЧТК, комуністи ще не прийняли рішення щодо цієї ініціативи.

Вони обговорять її на найближчому засіданні фракції.

Обговорювати ідею депутатів і уряд Чехії.

Пропозицію про пам ” ятний день було висловлено в процесі обговорення законопроекту російських комуністів про статус ветерана для військовослужбовців, які брали участь у подіях серпня 1968 року.

Як вже повідомляв «Празький Експрес», в серпні 2018 р., депутати парламенту Чехії прийняли резолюцію, в якій події серпня 1968 року називаються «вторгненням і подальшою окупацією, що порушує міжнародне право».

Раніше президент Чехії Мілош Земан прокоментував в інтерв’ю Frekvence 1 законопроект російських комуністів про статус ветеранів для радянських військовослужбовців, які брали участь у подіях серпня 1968-го року.

«Окупація 1968-го року була міжнародним злочином, і ті, хто допустивши його, не повинні мати статус військових ветеранів. Кожен, хто підтримує законопроект, здійснює недружній акт по відношенню до Чехії. В цьому випадку мені доведеться реагувати», — сказав глава держави.

«МЗС Чехії поважає право кожної держави самостійно вирішувати питання, що відносяться до соціальної політики. Але ми обурені поясненням до даного законопроекту», — йдеться в заяві МЗС ЧР.

Нагадаємо, МЗС Чехії обурила наступна формулювання: «…за виконання завдань з придушення спроби державного перевороту і забезпечення стабільності в ЧССР в період проведення великої військово-стратегічної операції військ країн-членів Варшавського Договору (ВД) з 21 серпня по листопад 1968 року».

Влада Чехії повинні засудити бажання російських депутатів визнати ветеранами радянських військовослужбовців, які брали участь у вторгнення військ Варшавського договору до ЧССР. До такого рішення прийшли в комітеті з міжнародних справ сенату Чехії. У комітеті визнали законопроект КПРФ порушення Договору про дружбу і співробітництво між Чехією і РФ. Підписаний у серпні 1993 р., він покликаний покінчити з тоталітарним минулим, пов’язаних з неприпустимим застосування сили проти Чехословаччини в 1968 році.

Свою думку про законопроект висловили і депутати парламенту. Після двогодинного обговорення вони прийняли резолюцію, в якій назвали події серпня 1968 року «порушенням міжнародного права». Вони також вважають що законопроект суперечить Договору про дружбу і співробітництво між Чехією та Росією.

13 червня Мілош Земан прийняв у Празькому Граді посла Росії в Чехії Олександра Зміївського.

Як повідомляє прес-служба адміністрації президента Чехії Мілош Земан назвавши законопроект російських комуністів про статус ветеранів для радянських військовослужбовців, які брали участь у подіях серпня 1968-го року, «нахабною провокацією проти Чехії і його особисто».

Глава держави чітко давши зрозуміти послу Росії, що «в разі ухвалення закону можна очікувати довгострокових негативних наслідків для двосторонніх відносин».

Коментуючи для журналістів результати бесіди, Олександр Зміївський підкреслив, що Договір про дружбу і співробітництво між Чехією і РФ. підписаний у 1993 р., залишається непорушним. У ньому йдеться про неприпустимість застосування сили проти Чехословаччини в серпні 1968-го року. «Цієї думки дотримуються влади Російської Федерації, в тому числі президент Володимир Путін. Про це було не раз заявлено», — цитує дипломата сайт Idnes.cz.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh