Духовне

Папа: приймати життя з Христовим миром і почуттям гумору

Відправляючи ранкову Святу Месу у Ватикані, Папа Франциск прокоментував обіцянку Ісуса залишити Свій мир учням, який не походить від світу, а від Святого Духа й наповнює відвагою прямувати вперед серед випробувань та змушує наше серце всміхнутись

Як можна примирити випробування й переслідування, яких зазнав святий апостол Павло, про які розповідає читання з Діянь Апостолів у вівторок 21 травня 2019 р., з миром, який Ісус залишив Своїм учням, утішаючи апостолів під час Тайної Вечері: «Мир залишаю вам, мій мир даю вам» (Ів 14,27), які пропонує євангельське читання цього дня? Проповідь Папи Франциска під час Святої Меси в резиденції «Дім святої Марти» у Ватикані стосувалась саме цього запитання.

«Життя в переслідуваннях та випробуваннях може здаватись життям без миру», – сказав проповідник, вказуючи, що, навпаки, воно є блаженством, бо Ісус каже: «Блаженні ви, коли вас будуть зневажати переслідувати та виговорювати всяке лихо на вас заради мене».

Блаженні переслідувані

Він наголосив, що Христовий мир приходить до нас з цим життям переслідувань і скорбот. Це дуже глибокий мир, якого ніхто не може забрати, мир, що є даром, немов море, яке спокійне в своїх глибинах навіть тоді, коли на поверхні бачимо хвилі. «Жити в мирі з Ісусом, – мовив далі Святіший Отець, – це мати той внутрішній досвід, який триває під час усіх випробувань, усіх труднощів, усіх скорбот. Християнин несе життя на своїх раменах, не втрачаючи миру. Лише таким чином можна зрозуміти, як багато святих мучеників пережили свої останні години на землі, не втративши миру». Папа наголосив, що цього миру не можемо здобути людськими, дочасними засобами, бо він походить від Святого Духа, що діє в людських серцях, обдаровуючи їх мужністю.

Нести на раменах труднощі, не втрачаючи спокою

«Христовий мир навчає нас прямувати вперед життєвою дорогою, – сказав Святіший Отець. – Вчить нас витривалості, терпеливості, навчає взяти на свої рамена життя, труднощі, працю, взяти все, не втрачаючи спокою. Що більше, нести це все на раменах і сміливо прямувати вперед. Це можна зрозуміти тільки тоді, коли маємо в душі Святого Духа, Який дарує нам Христовий мир». А  далі він додав, що коли, навпаки, ми піддаємось неспокоєві та втрачаємо мир, то це означає, що з нами щось негаразд.

Мир – це Божий дар, що змушує нас усміхнутись

Папа Франциск зазначив, що Божий дар миру приносить радість до наших сердець, примушує їх усміхатись. «Людина, яка живе цим миром, ніколи не втрачає почуття гумору, – підкреслив Його Святість. – Така людина вміє посміятись із себе самої, з інших, навіть з власної тіні… Це почуття гумору дуже близьке до Божої благодаті, до Христового миру в щоденному житті, Ісусового миру в нещастях і тієї крихітки почуття гумору, що дозволяє нам легко дихати… Нехай же Господь обдарує нас цим миром, який походить від Святого Духа, миром, який є Йому властивим і допомагає нам витривати, перенести багато життєвих труднощів», – сказав на закінчення своєї проповіді Папа Франциск.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України