ЄС|NATO

У Франції тривають роботи щодо інтеграції авіабомб AASM Hammer на літаки F-16, які будуть передані ЗСУ

Для чого Франція свої AASM Hammer окремо інтегрує на F-16 ЗСУ

Або чому не потрібно перебільшувати ступінь інтеграції авіаційного озброєння під західні літаки

Джерело: Defence Express

Депутат французького парламенту, голова комісії з питань оборони та збройних сил Томас Гасіллуд в ефірі місцевого телебачення заявив, що на даний момент триває “значна робота по інтеграції” керованих авіабомб AASM Hammer на літаки F-16, які в оглядній перспективі мають бути передані ЗСУ. З однієї сторони, це повідомлення можна вважати остаточним підтвердженням раніше заявлених даних, що ці французькі керовані авіабомби таки будуть інтегровані на українські F-16.

З іншої сторони, тут може виникнути цілком логічне питання про те, а чому Франції взагалі знадобилось проводити окремі роботи по інтеграції своїх AASM Hammer на західні літаки для ЗСУ.


На перший погляд може здаватись так, що будь-який зразок західного авіаційного озброєння “за замовчуванням” уже адаптований до будь-якого бойового літака західного зразка.

Тому, мовляв, тут окремі роботи проводити не потрібно, на відміну від прикладу з радянськими літаками в строю ЗСУ, де було треба окремо переробляти пілони та шукати гнучкі рішення по інтеграції програмного забезпечення в бортову апаратуру (як приклад можемо пригадати історію з комерційними iPad на МіГ-29 та Су-27 в строю ЗСУ).

Але ні, уявлення про взаємосумність будь-якого авіаційного озброєння на бойових літаках західного зразка є перебільшенням. Доволі часто питання може виникати як мінімум по лінії відповідного програмного забезпечення. І тут ми можемо пригадати, що у випадку із гіпотетичною передачею британських керованих авіабомб Paveway IV теж стоїть питання, що їх треба буде окремо адаптовувати під F-16 для ЗСУ.

МіГ-29 Повітряних Сил ЗСУ із французькою керованою авіабомбою AASM Hammer-250, весна 2024 року, фото наводить НІП "Тиск"
МіГ-29 Повітряних Сил ЗСУ із французькою керованою авіабомбою AASM Hammer-250, весна 2024 року, фото наводить НІП “Тиск”

 

З іншої сторони, тут може виникнути й питання про саму логіку процесу, за якою Франція вирішила піти на адаптацію AASM Hammer під F-16 для ЗСУ. На даний момент Париж заявляв про намір постачати 600 таких керованих авіабомб щороку, і в теорії для застосування такого не надто значного арсеналу керованого озброєння могло би бути достатньо наявного парку літаків радянського стандарту в строю ЗСУ.

Якщо ж пішла мова про AASM Hammer під F-16, то ймовірно, що Франція планує розширити обсяг поставок таких керованих авіабомб для ЗСУ, і що ці поставки вже можуть бути заплановані з горизонтом на кілька років наперед.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України