Після 90 років в Австрії широкій публіці показали перший фільм про антисемітизм

Знадобилося понад 90 років, щоб художній фільм «Місто без євреїв», який є першим фільмом-заявою проти антисемітизму, знову був показаний широкій публіці.

Увечері 24 серпня «Місто без євреїв» був показаний  у кінотеатрі під відкритим небом в Клагенфурті при великому скупченні глядачів. Вперше після десятків років забуття фільм був показань широкій публіці в березні поточного року, з тих пір він демонструється на численних заходах.

Показ фільму в Клагенфурті був ініційований Провінційним музеєм Карінтії.

Сюжет фільму жахливо близький до історичної реальності: безробіття та інфляція витісняють людей на вулиці Відня. Політики в усьому звинувачують євреїв, бачачи єдино правильним є рішенням очистити місто від них. Між тим, вигнання євреїв призводить до ще великим економічним труднощам. Трейлер до фільму стає повернення першого єврейського репатріанта до Відня, зустрінутого самими найбільшими почестями.

Тоді в 1924 році можна було уявити, що сюжет фільму, заснованого за романом Гуго Беттауера, який став, до речі, бестселером в той час (250 тисяч екземпляів), стане реальністю.

Частина людей, причетних до створення фільму, повністю відображає історію самого фільму і події, що відбулися в першій половині минулого століття. Так, один з творців сценарію до фільму Іда Дженбах померла у 1941 році в мінському гетто. Єврейський письменник, чий роман був покладений в основу фільму, Гуго Беттауер був убитий націонало-соціалістом. Режисер фільму Ханс Карл Бреслауер швидко дистанціювався від свого дітища і приєднався до НСДАП в 1940 році. Його шляхом пішов і актор Йоханнес Ріманн, який зіграв головну роль у фільмі, він зробив собі кар’єру при націонал-соціалістах і став «державним актором».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh