Авторські статтіНовини з Австрії

Після 90 років в Австрії широкій публіці показали перший фільм про антисемітизм

Знадобилося понад 90 років, щоб художній фільм «Місто без євреїв», який є першим фільмом-заявою проти антисемітизму, знову був показаний широкій публіці.

Увечері 24 серпня «Місто без євреїв» був показаний  у кінотеатрі під відкритим небом в Клагенфурті при великому скупченні глядачів. Вперше після десятків років забуття фільм був показань широкій публіці в березні поточного року, з тих пір він демонструється на численних заходах.

Показ фільму в Клагенфурті був ініційований Провінційним музеєм Карінтії.

Сюжет фільму жахливо близький до історичної реальності: безробіття та інфляція витісняють людей на вулиці Відня. Політики в усьому звинувачують євреїв, бачачи єдино правильним є рішенням очистити місто від них. Між тим, вигнання євреїв призводить до ще великим економічним труднощам. Трейлер до фільму стає повернення першого єврейського репатріанта до Відня, зустрінутого самими найбільшими почестями.

Тоді в 1924 році можна було уявити, що сюжет фільму, заснованого за романом Гуго Беттауера, який став, до речі, бестселером в той час (250 тисяч екземпляів), стане реальністю.

Частина людей, причетних до створення фільму, повністю відображає історію самого фільму і події, що відбулися в першій половині минулого століття. Так, один з творців сценарію до фільму Іда Дженбах померла у 1941 році в мінському гетто. Єврейський письменник, чий роман був покладений в основу фільму, Гуго Беттауер був убитий націонало-соціалістом. Режисер фільму Ханс Карл Бреслауер швидко дистанціювався від свого дітища і приєднався до НСДАП в 1940 році. Його шляхом пішов і актор Йоханнес Ріманн, який зіграв головну роль у фільмі, він зробив собі кар’єру при націонал-соціалістах і став «державним актором».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України