Авторські статті

В Ізраїлі замість загального карантину – жорсткі превентивні заходи. І лише один летальний випадок за півтора місяці після

А як в Ізраїлі?

Через заборону збиратися в групи більше 10 осіб в минулий понеділок новообрані депутати Кнесету приймали присягу по черзі, по троє. У залі для присяги, крім присяжних, знаходився тільки Президент Ізраїлю Реувен Рівлін і знімальні групи.

Від редакції: Сьогодні 21 березня в Ізраїлі зафіксували перший летальний результат від коронавірусної інфекції. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я країни, передає The Jerusalem Post.88-річний чоловік помер у медичному центру в місті Шаарей-Цедек, куди був госпіталізований тиждень тому у важкому стані.

Особливістю ізраїльської боротьби з коронавірусом є тактика превентивних ударів. Ізраїль, звичайно ж, бореться і з наслідками, але превентивних заходів більше. Як результат – жодного летального випадку за півтора місяці після появи перших підозр на те, що коронавірус міг проникнути в країну.

Дії влади блискавичні і беззаперечно виконуються всіма ізраїльтянами, звиклими до соціальної консолідації в умовах постійної загрози.

Ще напередодні Біньямін Нетаньяху заявляв, що загальний карантин вводити не будуть, так як “це призведе до негайного краху ізраїльської економіки”.

Однак більш 200 хворих протягом 19 березня змусили уряд змінити рішення і з вечора четверга ввести тижневий заборона залишати домівки, за винятком купівлі медикаментів, продуктів і звернення за медичною допомогою.

Це черговий обмежувальний захід, яких був зроблений за останні півтора місяці вже багато. І результати цих заходів – 0 смертей від ускладнень коронавіруса.

Ще раз процитую ізраїльського прем’єра: «Ми випередили весь світ в закритті кордонів, в великих домашніх карантинах, в обмеженні зборів, у використанні цифрових інструментів для відстеження потенційних хворих».

Що ж саме зробили в Ізраїлі, і як це допомагає в боротьбі з коронавірусом

1. Обмеження зборів

Заборонено збиратися в групи більше 10 осіб. За порушення цієї вимоги передбачені досить відчутні штрафи.

2. Закриття кордонів

З 18 березня, в’їзд в країну заборонений для всіх іноземців. Цей захід посилювався поступово, у міру поширення коронавіруса в світі. Перші обмеження на собі відчули, звичайно ж, китайці, а слідом за ними – Південна Корея. Саме після візиту до Ізраїлю групи південнокорейських паломників на початку лютого уряд почав застосовувати перші обмежувальні заходи. Протягом тижня паломники проїхали практично через весь Ізраїль. Коли стало відомо, що 20 осіб з групи паломників після повернення до Південної Кореї виявилися заражені коронавірусом, в Ізраїлі ретельно відстежили їх маршрут і почали ізолювати всіх, хто хоча б потенційно міг з ними контактувати.

3. Самоізолювання

Будь-який ізраїльтянин або іноземець, який перебуває на території Ізраїлю, який відчув симптоми, характерні для зараження коронавірусом, зобов’язаний повідомити про це в міністерство охорони здоров’я і самостійно піти на двотижневий карантин. Сміливцям, які повідомлять про що з’явилися ознаки хвороби або, вже захворівши, самовільно покинуть приміщення, загрожує в кращому випадку штраф від 3 000 шекелів ($ 810), в гіршому – до 7 років ув’язнення. Розмір покарання залежить від того, чи встигне порушник кого-небудь заразити.

4. Відстеження хворих

Для побудови маршрутів вже захворілих коронавірусом і визначення кола осіб, які потенційно можуть бути заражені, уряд видав спеціальний дозвіл Загальною службі безпеки (ШАБАК) на застосування спецзасобів. Раніше ШАБАК ці кошти використав тільки для стеження за терористами.

Цікаво, що кожного хворого медики опитують максимально докладно, після чого на сайті МОЗ публікується маршрут хворого і перераховується коло осіб, з ким він контактував останнім часом, а кожен громадянин зобов’язаний стежити за оновлюваною інформацією і, якщо виявить у зведенні МОЗ своє прізвище або збіг зі своїм маршрутом, повинен терміново повідомити медиків і самоізолюватись.

5. Тотальний контроль

Сьогодні в Ізраїлі проводиться 2 200 тестів на коронавірус в день. У найближчі дні Міністерство охорони здоров’я планує збільшити кількість тестів до 3 000 в день. По всій країні створюються спеціальні майданчики, на яких за принципом drive-in тести беруть у людей прямо в машинах. Це не ноу-хау Ізраїлю, а успішний досвід, який ізраїльтяни перейняли у Південній Кореї.

6. Спеціальні лікарні

Для лікування хворих з тяжкою формою виділена спеціальна лікарня Ха-Шарон на 200 ліжок з 1000 чоловік медичного персоналу. Легких хворих розміщують в чотиризірковому готелі Dan Panorama в Тель-Авіві на березі моря, який в народі вже отримав назву «Готель Коронавірус».

Ізраїльські лікарі, ретельно вивчаючи і методично фіксуючи кожен випадок захворювання, поки приходять до висновку, що хвороба не така важка, як можна було б очікувати. «Це хвороба, яка в 84% випадків протікає легко, частина людей навіть не впізнали б, що були хворі. Для 16% це більш важке захворювання, з них від 2 до 5%, можливо, потребуватимуть апараті ШВЛ. І якщо дивитися з епідеміологічної точки зору, ця хвороба набагато легша, ніж ми думали спочатку ». Це висновок заступника директора найбільшого клінічного центру Ізраїлю «Шиба-Тель-А-Шомер» професора Афеки Арнона.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України