Прекрасна й крихка мить: книги про виснажливе й невзаємне кохання

Кохання… Скільки приємних моментів, відчуттів та емоцій уміщує це слово. На жаль, кохання буває не лише взаємним і відданим, а й нещирим та нещасливим..

Книги про нерозділене кохання

Чеський класик літератури ХХ століття Мілан Кундера часто грає з емоціями і почуттями своїх персонажів. У центрі роману «Вальс на прощання» кохання медсестри Ружени до сурмача Кліми, який разом з оркестром гастролює країною. Найбільша прикрість в тому, що невзаємність подвійна: так само як Кліма відкидає почуття Ружени, намагаючись переконати її зробити аборт, сама Ружена відкидає залицяння заледве повнолітнього безнадійно закоханого Франтішека, який в’ється за нею на кожному кроці.

Однією з найкращих психологічних книг про нещасливе кохання є книга «Жінки, які кохають до нестями» Робін Норвуд. Жінки здатні на все заради кохання, навіть на принизливі вчинки та самоплюндрування. Проте безнадійна закоханість може стати фатальною. Якщо коханням нехтують, а серце шепоче, що він найкращий, то з цим треба покінчити. На прикладі історій токсичного кохання жінок різного віку, професій та темпераменту Робін Норвуд застерігає усіх наївно закоханих жінок позбавитись зайвого і шкідливого почуття і розпочати жити повноцінним життям.

Книгою про трагічну любов є «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта» американського психотерапевта Ірвіна Ялома. Якщо Робін Норвуд радить позбутись токсичного кохання, то Ірвін Ялом занурюється у саму природу ваших почувань. Таким чином, почуття, що здається відданим коханням, виявляється блокуванням комплексів та намаганням позбутись нав’язаних вихованням чи суспільством стандартів поведінки. Чому нездорове захоплення не завжди означає кохання і як за гіркотою втрати коханого чи коханої може критись страх смерті, читайте у книзі «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта».

Нерозділене кохання в класиці дуже типова тема. У славнозвісному романі «Великий Гетсбі» від класика англійської літератури Френсіса Скотта Фіцджеральда головний герой прагне стати багатим, здійснити свою «американську мрію» і завоювати серце багатенької Дейзі. Спроба втримати втрачені ілюзії та неіснуюче почуття – ось в чому трагедія не такого вже й «великого» головного героя.

У романі «Якби ти знав…» Ельчіна Сафарлі головна героїня Север, зазнавши нещасливого кохання та дізнавшись про фатальний діагноз, вирішує взяти відпустку в житті. Север вирушає до моря разом із собакою, багато переосмислює і навіть знаходить чоловіка, який хоче її зрозуміти. Все-таки не всі нещасливі історії неодмінно мають завершуватись трагічно!

Любов, пристрасна і палка, віддана і ніжна, невзаємна і трагічна.. Вона підкоряє найнезграбніших, найчванковитіших та найнеприємніших. Кохання змінює і окриляє, але будучи невзаємним, може розчавити і позбавити будь-яких надій. Кохайте щасливо і знаходьте тих, хто цінуватиме ваші почуття.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh