Новини

Прекрасна й крихка мить: книги про виснажливе й невзаємне кохання

Кохання… Скільки приємних моментів, відчуттів та емоцій уміщує це слово. На жаль, кохання буває не лише взаємним і відданим, а й нещирим та нещасливим..

Книги про нерозділене кохання

Чеський класик літератури ХХ століття Мілан Кундера часто грає з емоціями і почуттями своїх персонажів. У центрі роману «Вальс на прощання» кохання медсестри Ружени до сурмача Кліми, який разом з оркестром гастролює країною. Найбільша прикрість в тому, що невзаємність подвійна: так само як Кліма відкидає почуття Ружени, намагаючись переконати її зробити аборт, сама Ружена відкидає залицяння заледве повнолітнього безнадійно закоханого Франтішека, який в’ється за нею на кожному кроці.

Однією з найкращих психологічних книг про нещасливе кохання є книга «Жінки, які кохають до нестями» Робін Норвуд. Жінки здатні на все заради кохання, навіть на принизливі вчинки та самоплюндрування. Проте безнадійна закоханість може стати фатальною. Якщо коханням нехтують, а серце шепоче, що він найкращий, то з цим треба покінчити. На прикладі історій токсичного кохання жінок різного віку, професій та темпераменту Робін Норвуд застерігає усіх наївно закоханих жінок позбавитись зайвого і шкідливого почуття і розпочати жити повноцінним життям.

Книгою про трагічну любов є «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта» американського психотерапевта Ірвіна Ялома. Якщо Робін Норвуд радить позбутись токсичного кохання, то Ірвін Ялом занурюється у саму природу ваших почувань. Таким чином, почуття, що здається відданим коханням, виявляється блокуванням комплексів та намаганням позбутись нав’язаних вихованням чи суспільством стандартів поведінки. Чому нездорове захоплення не завжди означає кохання і як за гіркотою втрати коханого чи коханої може критись страх смерті, читайте у книзі «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта».

Нерозділене кохання в класиці дуже типова тема. У славнозвісному романі «Великий Гетсбі» від класика англійської літератури Френсіса Скотта Фіцджеральда головний герой прагне стати багатим, здійснити свою «американську мрію» і завоювати серце багатенької Дейзі. Спроба втримати втрачені ілюзії та неіснуюче почуття – ось в чому трагедія не такого вже й «великого» головного героя.

У романі «Якби ти знав…» Ельчіна Сафарлі головна героїня Север, зазнавши нещасливого кохання та дізнавшись про фатальний діагноз, вирішує взяти відпустку в житті. Север вирушає до моря разом із собакою, багато переосмислює і навіть знаходить чоловіка, який хоче її зрозуміти. Все-таки не всі нещасливі історії неодмінно мають завершуватись трагічно!

Любов, пристрасна і палка, віддана і ніжна, невзаємна і трагічна.. Вона підкоряє найнезграбніших, найчванковитіших та найнеприємніших. Кохання змінює і окриляє, але будучи невзаємним, може розчавити і позбавити будь-яких надій. Кохайте щасливо і знаходьте тих, хто цінуватиме ваші почуття.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України