Так податкова поліція Італії бореться із ухиленням від сплати податків. Це стосується кожного.
Спеціально розроблена програма “Risparmiatometro” буде оцінювати ступінь відповідності між сумою що лежить на банківському рахунку і доходами, задекларованими в Податковій інспекції.
“Risparmiatometro” – нова програма, розроблена спеціально для італійської податкової служби, яка перевірятиме, наскільки знайний є рахунок у банку платників податків, що декларують низький дохід. Якщо буде виявлено невідповідність, то платнику податків доведеться не тільки сплатити податок на банківські накопичення, але й пояснити походження грошей.
Алгоритм вже готовий і здатний “читати” всі дані реєстру фінансових показників: поточних і депозитних рахунків, кредитних карток і т.д.
Податкова служба в даний момент працює над більш ефективним способом створення “вибіркових списків” платників податків, яких подозрюють в ухиленні від сплати податків. Однак, ті, хто вважає, що невідповідність рівня доходів, заявлених в податкові органи, може бути виявлено тільки в результаті зроблених покупок, помиляються: надмірне накопичення грошей на поточному рахунку може фактично викликати підозру і, отже, призвести до додаткового оподаткуванню
Щоб пояснити, як працює механізм, наведемо приклад.
Уявіть собі платника податків, який працює на будь-якій офіційній роботі. Роботодавець виплачує йому щомісячну зарплату на поточний рахунок, яку він практично не витрачає, тому що у нього є друга робота, про яку він не заявляє в податкову. Незадекларовані кошти йому вистачає на прожиття, томі він не має необхідності знімати гроші із зарплатної картки. В кінці року у нього на рахунку залишається значна сума заощаджень. Програма «Risparmiometro», яка має доступ до банківської системи, попереджає податкову і при відсутності обґрунтованих доказів (виграш, спадщина, дарунок) заощадження вважаються доходами і оподатковуються.