Авторські статтіТехно

Альтернатива є: Вчені відповіли Хокінгу на апокаліптичний прогноз

Всесвіт «населяє» величезна кількість галактик, їх налічується понад сто мільярдів. При цьому кожна галактика містить по кілька сотень мільйонів зірок. Вже виходячи з цього, можна будувати гіпотези про те, що десь на просторах неосяжного космосу існує життя. Не виключено, що воно проявляється в будь-яких інших, ніж звичні нам, формах.

Вважається, що 500 мільйонів з 50 мільярдів планет, що «населяють» галактику Чумацький шлях, можуть підходити для життя. Супутник «Кеплер», запущений NASA зібрав відомості про наявність планетарних систем майже у половини зірок. Але ліше близько десятої частини цих систем мають світи, в яких можливе перебування життя. Фахівці вважають, що для позаземного життя підходять: планети, розташовані поблизу білих карликів, планети-мандрівники, на яких тепло із-за темної матерії, субкоричневі карлики, а також екзопланети.

В середині 2017 року були підведені проміжні підсумки за кількістю виявлених екзопланет у майже трьох тисячах планетних систем. У них було відкрито 3637 екзопланет. Досить близько, за космічними мірками, від Землі знаходиться екзопланета Gliese 581g. Мешкає вона неподалік від червоного карлика в сузір ї Терезів. У планети чимало схожих рис з Землею, наприклад, щільна атмосфера і тверда поверхня, один оборот навколо своєї зірки, вона здійснює за 36,6 земних діб, є також вода і лід, а середня температура варіюється від 12 градусів тепла до 31 градуса морозу.

Вчений Стівен Хокінг вважає, що протягом століття нестерпна спека знищить життя на нашій планеті. А відбудеться це під впливом парникового ефекту, подібний шлях деякий час назад робила наша найближча сусідка Венера. Температура на її поверхні зараз перевищує 460 градусів по Цельсію, а тиск там в 93 рази вище, ніж на Землі. Для прикладу: якщо на поверхню Венери поставити підводний човен, то вона просто буде розчавлена, як яєчна шкаралупа.

Вчений зазначає, що Землю чекає приблизно такий ж розвиток подій: водойми випаровуються і пара піднімається в атмосферу, а наша планета поступово перетворюється в подобу сауни. Фізик наполягає, що людство може врятуватися тільки одним способом – «переїхати» на іншу планету, знайти яку необхідно як можна швидше, так як на ній ще потрібно буде створити умови, придатні для життя людей.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України