Альтернатива є: Вчені відповіли Хокінгу на апокаліптичний прогноз

Всесвіт «населяє» величезна кількість галактик, їх налічується понад сто мільярдів. При цьому кожна галактика містить по кілька сотень мільйонів зірок. Вже виходячи з цього, можна будувати гіпотези про те, що десь на просторах неосяжного космосу існує життя. Не виключено, що воно проявляється в будь-яких інших, ніж звичні нам, формах.

Вважається, що 500 мільйонів з 50 мільярдів планет, що «населяють» галактику Чумацький шлях, можуть підходити для життя. Супутник «Кеплер», запущений NASA зібрав відомості про наявність планетарних систем майже у половини зірок. Але ліше близько десятої частини цих систем мають світи, в яких можливе перебування життя. Фахівці вважають, що для позаземного життя підходять: планети, розташовані поблизу білих карликів, планети-мандрівники, на яких тепло із-за темної матерії, субкоричневі карлики, а також екзопланети.

В середині 2017 року були підведені проміжні підсумки за кількістю виявлених екзопланет у майже трьох тисячах планетних систем. У них було відкрито 3637 екзопланет. Досить близько, за космічними мірками, від Землі знаходиться екзопланета Gliese 581g. Мешкає вона неподалік від червоного карлика в сузір ї Терезів. У планети чимало схожих рис з Землею, наприклад, щільна атмосфера і тверда поверхня, один оборот навколо своєї зірки, вона здійснює за 36,6 земних діб, є також вода і лід, а середня температура варіюється від 12 градусів тепла до 31 градуса морозу.

Вчений Стівен Хокінг вважає, що протягом століття нестерпна спека знищить життя на нашій планеті. А відбудеться це під впливом парникового ефекту, подібний шлях деякий час назад робила наша найближча сусідка Венера. Температура на її поверхні зараз перевищує 460 градусів по Цельсію, а тиск там в 93 рази вище, ніж на Землі. Для прикладу: якщо на поверхню Венери поставити підводний човен, то вона просто буде розчавлена, як яєчна шкаралупа.

Вчений зазначає, що Землю чекає приблизно такий ж розвиток подій: водойми випаровуються і пара піднімається в атмосферу, а наша планета поступово перетворюється в подобу сауни. Фізик наполягає, що людство може врятуватися тільки одним способом – «переїхати» на іншу планету, знайти яку необхідно як можна швидше, так як на ній ще потрібно буде створити умови, придатні для життя людей.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh