Авторські статті

В Італії в січні через захворювання кору померло дві людини

У січні в Італії через захворювання кору померло дві людини, про це повідомила міністр охорони здоров’я Беатріче Лоренцин.

В січні 2018 року в країні було зареєстровано 164 випадки захворювання на кір і два випадки з летальним результатом у результаті гострої дихальної недостатності. Мова йде про смерть двох людей у віці 41 року і 38 років”, — заявила вона в ефірі італійського держтелебачення Rai.

З початку 2017 року, коли моз Італії почав постійний моніторинг у зв’язку з епідемією цього гострого інфекційного вірусного захворювання, від кору на Апеннінах померли шість осіб.

За інформацією національного центру по запобіганню хвороб Вищого інституту охорони здоров’я Італії (Iss), за минулий рік в країні було зареєстровано майже 5 тисяч випадків зараження кором, 88% хворих припадає на столичну область Лаціо, П’ємонт, Ломбардію, Тоскану, Абруццо, Венето і Сицилію.

Лікарі звертають увагу на той факт, що 88% випадків захворювання на кір виявлено у молодих людей, не щеплених вакциною від кору. Ще 6% випадків спостерігаються у тих пацієнтів, які зробили тільки першу щеплення. Саме у цих пацієнтів захворювання протікає особливо важко, часто з коровою пневмонією і бактеріальними ускладненнями. Крім того, в країні було зафіксовано 315 випадків зараження медичного персоналу.

За даними Iss, Італія займає друге місце в Європі за кількістю заражених кором, поступаючись тільки Румунії. Лікарі переконані, що це пов’язано з відмовою все більшого числа батьків від вакцинації дітей. Ще чотири роки тому рівень захворюваності на кір на Апеннінах був у 20 разів нижча: за весь 2014 рік було зафіксовано лише 204 випадки зараження. Влітку 2017 року парламент прийняв спеціальний закон про обов’язкову вакцинацію дітей від десяти захворювань, в тому числі від кору.

Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), кількість випадків захворювання на кір в Європі за підсумками 2017 року у порівнянні з 2016 роком зросла в 3 рази і становила понад 21 тисячі випадків інфікування. Як наголошується, в 2018 році епідемічна ситуація по кору триває в Англії, Греції, Німеччини, Італії, Румунії, Сербії, Франції та Україні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України