Авторські статтіНовини

Морози до кінця березня: синоптики пообіцяли снігову весну

Весна в цьому році буде сніжною і холодною, заморозки триватимуть майже до кінця березня.

До такого висновку прийшли народні синоптики, так і фахівці Укргідрометцентру.

А щодо кліматичних строків приходу весни оцінки фахівців розходяться.

За словами головного синоптика країни Миколи Кульбіди, кліматична весна настає, коли температура стійко перейде через 0 градусів.

“Тенденції останніх років вказують на настання весни в нормальні рядки, але вона буде затяжною з поступовим підвищенням температури, — говорить Кульбіда. — У північних областях країни потеплішає в середині березня, у південних — на початку місяця. Але не варто виключати в березні і квітні короткочасного повернення зими, снігопадів і морозів, як було в попередні роки”.

Начальник відділу кліматичних досліджень Українського гідрометінституту Вазіра Мартазінова також каже, що зараз погодна ситуація в Україні характеризується затяжний кліматичної навесні, яка по температурному режиму триває до середини червня. Нинішній рік, на її думку, не стане винятком. Нарешті, погодні сайти, де розраховується погода на місяць вперед, також обіцяють нічні морози до середини березня практично повсюдно, вони закінчаться лише у другій половині місяця.

У той час народний синоптик Леонід Горбань розрахував, що березень обіцяє бути не по-весняному морозним і сніжним, причому сніг буде йти майже всю першу декаду. Потім сильні вітри з півдня принесуть тепло і рясні дощі.

“Лише в третій декаді березня прийде справжня весна, але вона буде недовгою, квітень також почнеться мокрою снігом, дощем і вітрами, — каже Горбань. — Весь місяць погода очікується нестійкої, то ясно й тепло, то сніг і дощі. На Великдень (8 квітня) хмарно, але тепло і сухо. В останній тиждень місяця потеплішає вище +20. Травень виявиться більш дощовим, ніж у попередні роки, але без виснажливої спеки. Лише в середині третьої декади потеплішає до +25 і вище”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України