Здоров'я

В якій позі краще спати – фен-шуй і народна мудрість

Навчання фен шуй останнім часом набуло особливої популярності. У нашій статті ми розповімо, яким має бути положення для сну, щоб людина могла повноцінно відпочити, набратися сил і енергії.

 

Існує досить поширена думка про те, що положення, яке тіло людини приймає під час відпочинку і сну відносно сторін світу, завжди має величезне значення для повноти відчуття внутрішньої гармонії, гарного здоров’я і навіть справжнього сімейного щастя. Ідеальне положення для сну – головою на північ…

Кому все це здається дурістю, не має під собою ніякої основи. Однак ті, хто дотримується східного вчення фен-шуй, неодмінно, захочуть випробувати все на собі, щоб погодитися з точкою зору йогів або спростувати її.

На думку йогів, у людини існує електромагнітне поле. Тіло являє собою своєрідний компас, у якому північ – маківка, а вісь підошви ніг – ніг. Для того щоб добре висипатися і прокидатися вранці бадьорим і відпочив у прекрасному настрої, потрібно узгоджувати своє власне поле з загальним електромагнітним полем Землі.

У людини голова під час сну повинна бути спрямована на північ або північний схід, це вважається найбільш правильним є положенням тіла, яке приносити користь здоров’ю і покращує самопочуття. Якщо спальню неможливо перепланувати, щоб це можна було здійснити, слід повернути узголів’я ліжка на схід. Цієї теорії йогів дотримувався Чарльз Діккенс, який завжди користувався компасом, щоб правильно встановити своє ліжко, а саме: щоб голова була спрямована на північ, а через тіло під час сну проходили лінії магнітного поля.

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

В яку сторону спати головою по фен-шуй

Вчення фен-шуй – мистецтво оформлення життєвого простору, спрямоване на досягнення успіху тими людьми, які проживають у будинку. Звичайно, якщо будинок тільки будується, то набагато простіше здійснити всі ідеї з облаштування спальні, які рекомендує це вчення. Але врахуйте, що іноді досить легкою перестановки меблів, щоб оформити життєвий простір максимально правильно з точки зору фен-шуй.

Послідовники східної філософії та медицини переконані, що окрім фізичних зрозуміти і явищ, які можна почути, понюхати, відчути їх смак, побачити або доторкнутися, є ще невидимий потік електромагнітної енергії. На Сході ця енергія носити різні назви, в Китаї –ци, в Індії – прана, а в Японії – ки.

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

Є два методи, які можуть змінити життя на краще згідно з фен-шую:

 1. Під час сну людина повинна прийняти таке положення тіла, щоб потужний потік енергії, проходячи через будівлю, надає позитивну дію на енергію ци самої людини. Досягти цього можна, правильно оформлюючи ті приміщення, в яких людина проводити найбільше годині. Вдома це спальня або вітальня, якщо члени сім’ї люблять відпочивати там у вільний час. На жаль, рідко можна обладнати згідно цієї теорії робоче місце, адже саме на роботі людина проводити багато часу кожен день.
 2. Можна змінити шлях руху енергії таким чином, щоб він відповідав найважливішим потребам живуть в будинку людей. Цілі та бажання у людей різні. Головними, зрозуміло, є здоров’я і внутрішня гармонія. Але потрібно знати, що всі сторони світу, чотири основні і чотири проміжні, справляють різний тип енергії ци, і вона підживлює енергію людини сплячого і відпочиваючого.

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

Спати головою на північ

Ідеальне положення для сну – головою на північ, це приносити стабільність, гарне добробут, зміцнює здоров’я і швидко зцілює від хвороб. Таке положення тіла дарує людині міцний сон і спокій в душі, у подружніх пар воно сприяє більшій прихильності.

Спати головою на схід

Однак для молодих та активних людей такий напрямок занадто вже спокійно, воно не відповідає віковим потребам. Для них більше підходить положення, коли голова спрямована на схід, відповідно ходу небесних тіл. Енергія сходу дає початок будь-яких справах, дарує бадьорість духу вранці, прагнення прискорювати хід життя, адже Схід завжди вважався духовним початком і осередком свободи духу і потоку розуму.

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

Спати головою на захід

Людям мистецтва сон на ліжку з узголів’ям на захід допомагає подальшому розвитку творчих здібностей. А напрямок строго на південь ідеально для кар’єристів. Вважається, що, перебуваючи в такому положенні під час сну, можна швидше піднятися по кар’єрних сходах і навіть отримати популярність, але для емоційних людей таке становище не підходить.

Спати головою на північний захід

Північно-західний напрямок підходить зрілим, а, швидше, навіть літнім людям, яким потрібно багато часу для відновлення життєвих сил. Північно-східне не підходить для розслаблення, зате приносити бойовий дух і допомагає в пошуках мети в житті.

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

Спати головою на південний-схід

Якщо спати головою на південний схід, можна подолати комплекси і отримати імпульс енергії для початку нової справи. Вважається, що положення тіла під час сну головою на південний захід допомагає знайти гармонію.

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

Народні «сонні» прикмети

Відповідно до православної релігії, все одно в яку сторону буде розташована голова сплячого. Вважається марновірством спання ногами до виходу, як погана прикмета. Однак народні прикмети дають якусь корисну інформацію, щодо положення голови людини:

 • на схід – відповідне положення сну;
 • на північ – до довголіття і фортеці здоров’я;
 • на захід – розвиває в людині егоїзм;
 • на південь – провокує агресивність і дратівливість.

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

Розташування ліжка. Рекомендації фен-шуй

Щодо розташування ліжка для сну в даному вченні є свої тонкощі:

 • ліжко не ставити навпроти дзеркала;
 • голову або ноги не варто розташовувати, направляючи до дверей;
 • бажано, щоб ліжко мала узголів’я;
 • якщо в кімнаті 2 двері, між ними ліжко краще не ставити;
 • спальні місце має бути під рівним стелею без декору або балок;
 • не можна лягати спати до вікна головою.

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

Так це чи ні, важко сказати, проте, як кажуть, спробувати варто! А ви вірите у фен-шуй і народні прикмети? Як ви спите? Чи відчуваєте ви різницю від сну в різних положеннях? Напишіть нам у коментарях!

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

В какой позе лучше спать — фэн-шуй и народная мудрость

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.