В бібліотеці Данії знайдено отруйні книги

Співробітники бібліотеки шукали середньовічні манускрипти, а знайшли на палітурках миш’як. Можливо, що це був захист від шкідників або ж спосіб вбивства.

В університетській бібліотеці Південної Данії р. в Оденсє співробітники Якоб Повл Хольк і Кааре Лунд Расмуссен виявили три книги, надруковані в XVI-XVII століттях і покриті зеленою фарбою, як вони вважали, для краси. Було відомо, що плетіння цих книг були зроблені з більш древніх манускриптів, і учені вирішили дослідити ці книги і прочитати що там було написано.

Виготовлення палітурок з фрагментів середньовічних рукописів було досить поширене в той час, для економії матеріалів та продовження зберігання книг. Але коли співробітники бібліотеки спробували прочитати старовинний текст, у них нічого не вийшло із-за щільного шару зеленої фарби. Вони відправили книги в лабораторію на рентгенофлуоресцентний аналіз для того, щоб дізнатися про склад чорнила, якими був написаний текст, а також склад самої зеленої фарби.

Надалі з’ясувалося, що покриття було зроблено з, так званої, “паризької зелені” (іншими словами, миш’яку). Ця фарба була широко поширена в XIX столітті. Вона була стійкою і дуже довго не вицвітала. Нею прикрашали шпалери і навіть одяг, але у другій половині XIX століття, після серії отруєнь, стало відомо про властивості цієї отрути. Після цього її використовували тільки в якості пестициду, але вже у XX столітті миш’як заборонили і в сільськогосподарській галузі. Вчені припускають, що фарба була нанесена на обкладинки для захисту від комах. Однак, не варто забувати, що в Новий час було дуже популярно отруєння з допомогою просочених отрутою книжкових сторінок. Так, французький король Карл IX був отруєний саме таким чином, з допомогою книги з соколиного полювання.

Книги, вкриті отруйною фарбою, зараз зберігаються у вентильованій шафі в окремих картонних коробках. У майбутньому їх планують оцифрувати від уникнення вступу в контакт отрути з людьми.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh