Авторські статтіНовини з Австрії

У Відні пам’ятник радянському солдату облили фарбою

5 липня, у Відні на площі Шварценбергплатц у третій раз за пів року осквернили монумент радянському солдату. Чорною фарбою облили фасад пам ” ятки, а також покладені до нього квіти.

За фактом інциденту посольство Російської Федерації в Австрії заявила протест, вказавши, що це «кричущий акт вандалізму, націлений на боротьбу з пам ” яттю про жертв, понесених радянським народом у війні з нацизмом».

Вже у другій половині дня того ж дня австрійська влада виступила із повідомленням про початок в найближчі години робіт з усунення шкоди, завданої вандалами монумента радянським воїнам-визволителям на віденській площі Шварценбергплатц. Окремо наголошується, що роботи повинні бути завершені протягом доби.

Як повідомляється на офіційному сайті Посольства Російської Федерації в Австрійській республіці: «Російська сторона вже давно і послідовно наполягає на встановленні біля монумента радянському воїну-визволителю на віденській площі Шварценбергплатц камер зовнішнього спостереження. Австрійська сторона досі відмовлялася це робити, посилаючись на норми національного законодавства, що регулюють питання охорони особистих даних громадян (Datenschutzgesetz). Збиток, що наноситься вандалами пам ” ятника, кожен раз усувається за рахунок коштів австрійського федерального бюджету. З Державного договору про відновлення незалежної і демократичної Австрії від 1955 року Австрійська Республіка взяла на себе офіційні зобов’язання по догляду за радянськими військовими похованнями на своїй території. І ми наполягаємо на повноцінному виконанні цих зобов’язань.»

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.