Новини з Австрії

В Австрії спостерігається рекорд кількості банкрутств

Хвиля банкрутств захлеснула Австрію. Цифри за перший квартал 2024 року в Австрії викликають тривогу – змушені закриватися одна традиційна компанія за іншою.

За даними Альпійської асоціації кредиторів (AKV), із січня до березня було відкрито 1 091 справу про банкрутство. Це на 35% більше, ніж за аналогічний період минулого року і є найвищим значенням за останні 15 років.

Викликає занепокоєння: погана економічна ситуація дедалі частіше призводить до банкрутства більших компаній, які справді добре зарекомендували себе, зі штатом понад 100 співробітників. Кількість постраждалих співробітників зросла на 63,95% до 5 294 – таким чином, майже 5 300 осіб втратили роботу в першому кварталі або ризикують стати безробітними.

Темпи зростання банкрутств у деяких федеральних землях воістину шокують. У Форарльберзі банкрутство компаній зросло на 100%, у Верхній Австрії – майже на 80%, у Каринтії – на 73%, а у Відні – на цілих 53%. Зниження спостерігалося в Зальцбурзі (-9,8%) і Тіролі (-2,3%).

Більшість співробітників, а це 600 осіб, постраждали від неплатоспроможності роздрібної мережі Pepco Austria; роздрібна мережа дискаунтерів повністю йде з австрійського ринку всього через кілька років присутності. Другим за величиною банкрутством за кількістю постраждалих співробітників став виробник ізоляційних матеріалів Brucha в Нижній Австрії (504 співробітники), за яким слідує Windhager Zentralheiz Technik з 299 співробітниками.

Загальні зобов’язання компаній-банкрутів також різко зросли в першому кварталі 2024 року – вчетверо, склавши загалом 2,2 мільярда євро. З погляду боргу, найбільшим банкрутством за останні три місяці стало банкрутство приватного фонду сім’ї Бенко (854 мільйони євро), за яким послідував проєкт Бенко універмагу Lamarr (Mariahilfer Straße 10-18 Immobilien GmbH).

Галуззю з найбільшою кількістю банкрутств у першому кварталі 2024 року стала роздрібна торгівля (275), за нею йдуть будівництво (273) і громадське харчування (180).

Експерти AKV очікують рекордної кількості банкрутств компаній загалом за 2024 рік. “Кількість відкритих справ про банкрутство компаній перевищить позначку в 4 000 цього, 2024 року, але з урахуванням відмов у реструктуризації через відсутність активів ми очікуємо близько 7 000 загальних випадків банкрутства компаній”, – ідеться в повідомленні AKV.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України