Новини з Австрії

В Австрії різко зріс попит на оренду квартир через падіння пропозиції

Ціни на оренду з 2020 року в Австрії різко зросли – до 32% залежно від федеральної землі. Водночас пропозиція впала на 20 відсотків за той самий період.

Вартість оренди квартир за останні чотири роки значно зросла. Відтоді в середньому по Австрії валова орендна плата (включно з експлуатаційними витратами) зросла з 13,3 до 14,6 євро за квадратний метр. З 2020 року орендодавці підвищили ціни на дев’ять відсотків у Штирії і на 32 відсотки в Каринтії, де попит збільшився на 53 відсотки, а пропозиція впала на 40 відсотків.

Найдешевші пропозиції з оренди – в Бургенланді: в середньому 10,3 євро за квадратний метр. Найдорожчі пропозиції з оренди можна знайти в Тіролі за ціною 18,1 євро. З 17,3 євро за квадратний метр Відень перебуває на третьому місці серед федеральних земель після Форарльберга (17,4 євро).

Пошукові запити з оренди квартир також зросли на 18 відсотків з 2020 року, а пропозиція впала на 20 відсотків за той самий період, згідно з аналізом пошукових запитів і пропозицій на платформі нерухомості ImmoScout24.

“Останніми роками ми спостерігаємо явний перехід від купівлі нерухомості до оренди”, – сказав Маркус Деймек, австрійський керівник ImmoScout24, згідно з повідомленням компанії. “До цього у нас спостерігалося величезне зростання інтересу до купівлі нерухомості під час пандемії корони. У цьому відношенні важливо стежити за розвитком подій в поточному році, особливо за тим, чи відновиться купівельний інтерес у другій половині року і тим самим послабить деякий тиск на ринок оренди”, – додав Деймек.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України