Новини з Австрії

В Австрії прогнозують зниження цін на нерухомість, але орендна плата зросте

Війна в Україні, висока інфляція, зростання процентних ставок і посилення правил кредитування викликають поворот на ринку нерухомості. Вперше з 2015 року ціни цього року, швидше за все, знижуватимуться.

З іншого боку, очікується невелике зростання цін на оренду квартир у центральних районах, а також на околицях та ділянках під забудову.

Останніми роками ціна постійно зростала. Проте цінові очікування асоціації агентів з нерухомості Remax на 2023 становлять мінус 6,8 відсотка для нерухомості в Австрії. Особливо сильно постраждає комерційна нерухомість, така як ділові та офісні приміщення.

Для цієї оцінки було опитано 600 експертів у галузі нерухомості. На їхню думку, цього року попит знизиться, зокрема, на 11,2%. У той же час, пропозиція нерухомості зростатиме.

“Такої ситуації у нас ще не було”, – сказав експерт Remax Антон Неннінг.

Збільшення пропозиції пояснюється тим, що багато продавців чекали, як розвиватимуться ціни, і тому стримували покупку нерухомості. Деякі люди також змушені продавати з фінансових причин. На думку експертів, зниження попиту на нерухомість пов’язано здебільшого з тим, що середній клас все менше може дозволити собі нерухомість.

Свою роль у цьому відіграє і посилення вимог щодо кредитування з серпня 2022 року. Однак глава Remax Бернхард Райкерсдорфер очікує, що ці рекомендації будуть скориговані у першому кварталі 2023 року. Тоді багатьом людям знову легше отримати кредит.

З іншого боку, є й ті, хто змушений продавати нерухомість із фінансових причин — ключове слово: відсоткові ставки, що зростають. Райкерсдорфер очікує, що цього року відбудеться одне чи два підвищення процентних ставок.

“Тоді верхня ціна повинна бути досягнута”, – каже бос Remax.

Якщо розглядати по землях, то цього року очікується зниження попиту, особливо у Форарльберзі та Тіролі. Найменше зниження очікується у Каринтії та Відні. Однак, на відміну від нерухомості, очікується невелике зростання цін на оренду, особливо на орендоване житло в центральних районах та на околицях міст. Те саме стосується і ділянок під забудову цього року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України