Новини з Австрії

В Австрії напої до 46% дорожче в залежності від пакування

Перевірка foodwatch в Австрії показує: ціни на продукти та напої в одноразовій та багаторазовій упаковці часто дивують.

Нове дослідження foodwatch Austria дійшло досить цікавого висновку. Були протестовані напої, молоко та йогурт, які пропонуються як у багаторазовій, так і в одноразовій упаковці. Насправді перший варіант завжди повинен бути дешевшим, тому що він більш екологічний і менш дорогий. Але це не так.

Ви часто платите дуже різні ціни за той самий вміст залежно від упаковки. Одні продукти в багаторазовій упаковці дешевші, інші дорожчі. Існує також кілька продуктів, які стоять однаково в обох типах упаковки.

Продукт, який майже завжди дешевше зі скляної пляшки: пиво. Півлітра Gösser коштує 1,49 євро в банку і 1,34 євро в пляшці (плюс застава дев’ять центів). Співвідношення однаково для Kozel (1,29 до 1,09) та Zipfer (1,55 до 1,33). Молоко від Nöm зовсім інше. У тетрапак літр коштує 1,69 євро, а в багаторазовій пляшці – 2,19 євро.

Ліза Кернеггер, голова Foodwatch Austria, вимагає від виробників та рітейлерів: «Напої в багаторазовій упаковці повинні продаватися дешевше, ніж в одноразовій. За жодних обставин споживачі не повинні платити більше за екологічніший вибір. покладатися на багаторазове пакування дешевше. Нині це не добре. У споживачів немає іншого вибору, крім порівнювати ціни на полиці для кожного окремого продукту».

Асоціація виявила найбільшу невідповідність у йогурт Ja! Natürlich йогурт. Продукт у пластиці 500 г коштує 2,58 євро за кілограм, той самий продукт у склі 3,76 євро — різниця у 46 відсотків. Коли справа доходить до мінеральної води, все стає дуже дивно: в той час як Römerquelle у пластиці коштує 0,69 євро — дешевше, ніж у склі (0,85 євро), з Vöslauer все навпаки. Тут скляна пляшка (0,65) на 13 відсотків дешевша за ПЕТ (0,75 євро).

«Коли справа доходить до ціноутворення на одноразове та багаторазове, немає системи, зрозумілої споживачам. Просто дратує, що за той самий товар у різній упаковці встановлюються різні ціни. Виробникам та рітейлерам терміново треба діяти», — вимагає Ліза. Кернеггер, експерт з багаторазової упаковки.

Ще один результат дослідження foodwatch: у роздріб знову стало більше напоїв та продуктів харчування в багаторазовому пакуванні. Це з встановленої законом багаторазовою квотою. Це набуде чинності у 2024 році: до 2030 року 30 відсотків напоїв, що продаються в Австрії, мають бути у багаторазових пляшках.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України