Новини з Австрії

В Австрії вперше виставляється рукопис опери, написаної Гітлером

Захоплення Адольфа Гітлера німецьким композитором Ріхардом Вагнером добре задокументовано, але той факт, що нацистській диктатор спробував написати оперу сам, стане несподіванкою для багатьох. Одна сторінка рукопису музичного творіння, названого Wieland der Schmied, вперше демонструється публіці на новій виставці присвяченій життя молодого Гітлера, що відкривається в Австрії в ці вихідні.

Перша сторінка рукопису, що зберігається одним з небагатьох друзів Гітлера в молодості, Серпнем Кубізеком, датується 1908 роком, коли майбутньому нацистського вождя було близько 20 років. Про цю рукопис багато говорили, але ніколи раніше не бачили. Рукопис був написаний після того, як у Гітлера було всього кілька місяців уроків гри на фортепіано, каже Крістіан Рапп, один з кураторів виставки. На його думку, це наочно продемонструвало «роздуте відчуття майбутніх здібностей майбутнього диктатора, сказав Рапп AFP. Вважається, що це єдиний лист — єдина збережена сторінка амбітного проекту, заснованого на німецькій міфології, яка близька незавершеній однойменній роботі самого Вагнера.

Виставка під назвою «Молодий Гітлер: роки становлення диктатора» відкривається в Санкт-Пельтені в Нижній Австрії в суботу Серед експонатів представлено цілий ряд предметів, що належати Гітлеру, зібраних Серпнем Кубізеком. Вони включають у собі листи і листівки, написані Гітлером, а також картини та архітектурні замальовки, майбутнього диктатора, який народився 20 квітня 1889 року в австрійському місті Браунау-на-Інні й чиї художні здібності сильно відстали від своїх грандіозних амбіцій. Відомо, що він намагався складати вступний іспит для вступу у Віденську академію витончених мистецтв в 1907 і 1908 роках, але обидва рази терпів невдачу.

На додаток до висвітлення особистої історії Гітлера, виставка також прагне дослідити політичний і соціальний контекст в Австрії на рубежі 20-го століття. Зокрема, він намагається пояснити, чому ідеї, які отримали таке чільне місце в нацистській ідеології — расизм, антисемітизм, мілітаризм — поширилися в основній частині австрійського суспільства. Австрія мала складні стосунки зі своїм нацистським минулим і протягом десятиліть після Другої світової війни австрійські уряди послідовно наполягали на тому, що країна стала жертвою нацистського режиму, і прагнули принизити співучасть багатьох австрійців у злочинах нацистів.

Фото:Joe Klamar/AFP

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України