Новини з Австрії

В Австрії різко зросла захворюваність на коронавірус

Коронавірус в Австрії: 10 804 нових випадків, сьогодні набуває чинності 2G у роздробі, рекордні числа інфекцій у Тіролі, член GECKO за перенесення введення обов’язкової вакцинації на травень

В даний час в Австрії налічується 84 933 активні випадки коронавірусу (понеділок). Кількість хворих на 100 000 населення – 695,0. У лікарнях перебуває 953 особи, 260 із них — у палатах інтенсивної допомоги (зайнято 12%). Число смертей від коронавірусу склало 13408. Вакцинувалося 6651524 осіб (74,46% всього населення). 70,84% має повний захист.

З сьогоднішнього вівторка набирає чинності правило 2G у промтоварних магазинах.

Роздрібні продавці зобов’язані запитувати у покупців підтвердження вакцинації чи одужання. Відповідно до постанови, затвердженої головним комітетом парламенту, доказ 2G має бути перевірено у роздрібній торгівлі не пізніше, ніж при оплаті товару. Це діє і в сервісних компаніях. З вівторка також набуде чинності вимога носити маску на відкритому повітрі. Маску FFP2 необхідно носити в громадських місцях, якщо неможливе дотримання дистанції в два метри. Винятком є ​​люди з однієї родини або близькі родичі, а також ситуації, коли мінімальна відстань перевищується лише на короткий час, наприклад, при проходженні по тротуару.

Число заражених у Тіролі знаходиться на рекордному рівні. За даними AGES район Кітцбюель має найвище значення хворих на 100 000 населення 3 233,0, за ним слідують округ Ландек з числом 2 189,6 та округ Імст – 1 334,5. Проте кількість нових коронавірусних інфекцій і випадків захворювання Омікрон, як і раніше, практично не впливає на тірольські лікарні. Станом на понеділок у відділеннях інтенсивної терапії перебувало 33 інфікованих, що на двох менше, ніж у неділю. Загалом стаціонарного лікування потребували 122 особи (плюс п’ять).

Експерт з вакцинації та фахівець з тропічної медицини Хервіг Колларіч – він також є членом GECKO – вважає, що відкласти обов’язкову вакцинацію проти корони до травня цілком реально. Зобов’язання має “виразно почати діяти” до початку наступного осіннього сезону. А на нинішню хвилю Омікрона цими заходами вже не вплинути, пояснив він у понеділок. Саме тому, на його думку, достатньо набуття чинності обов’язковою вакцинацією наприкінці травня. Федеральний канцлер Карл Нехаммер наполягає на обов’язковій вакцинації з 1 лютого. Жодних серйозних змін після завершення оцінки закону очікувати не доводиться. В інтерв’ю АПА Нехаммер повідомив лише про “тонке настроювання”.

Фото: © APA – Austria Presse Agentur

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України