В Австрії лікар Крістіана Драмл в неділю викликала фурор своєю заявою. Голова комісії з біоетики висловилася за розширення обов’язкової вакцинації в Австрії
Такий обов’язок повинен бути введеним не тільки в сфері освіти, охорони здоров’я та догляду, але також і для всіх пов’язаних з контактом тіла професій, таких як перукарі і масажисти.
Як аргумент вона навела «відповідальність особистості перед суспільством в цілому». Добровільність має свої межі в разі хвороби, «яка привела нашу економічну і соціальну систему до кризи». «Без обов’язкової вакцинації ми ніколи б не викорінили віспу в кінці 1970-х», – підкреслила Драмл.
Юридично вимога про вакцинацію також буде можлива шляхом простої зміни закону, – сказав адвокат з конституційних питань Хайнц Майер. Але в даний час це не планується, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я. «Я не вважаю загальну вимога вакцинації доцільною. Але я підтримую той факт, що співробітники служби охорони здоров’я повинні імунізуватися в обов’язковому порядку », – підкреслив міністр Вольфганг Мюкштейн.
Що стосується викладацького складу, міністр охорони здоров’я зазначив, що Хайнц Фасманн відповідає за сектор освіти. «Це дуже делікатне обговорення, яке потрібно вести повсюдно».
Нещадна критика як і раніше виходить від FPÖ. «Повинна бути свобода вибору, тому що люди самі можуть вирішити, що їм робити зі своїм тілом, а що ні», – заявила прес-секретар партії Дагмар Белаковіч. Вона впевнена, що, оскільки коронавірусів можна інфікуватися і передати його, незважаючи на вакцинацію, то не слід сподіватися на колективний імунітет.
Тим часом губернатор Штирії Герман Шютценхёфер (ÖVP) закликав до обов’язкової вакцинації в нічних клубах.
Французький уряд хоче проштовхнути поправку до закону до неділі, яка, серед іншого, передбачає обов’язкову вакцинацію всіх медичних працівників, а також пожежних і рятувальників
Греція також оголосила про обов’язкову вакцинацію співробітників в будинках для людей похилого віку та в секторі охорони здоров’я. Це викликало серйозні заворушення і демонстрації в Афінах. Італія також розглядає аналогічні кроки в галузі освіти.