Новини з Австрії

В Австрії четверо чешських альпіністів через негоду довелося евакуювати з найвищої гори країни

Четверо чеських альпіністів стандартним маршрутом піднялися в суботу 18 вересня на вершину Ґросглокнер (найвища гора Австрії, що досягає 3 798 м.)

А ось спуститися вони вирішили іншим маршрутом – по гребеню Штюдльграта. Однак через рясний сніг і зледенілі ділянки в районі Йогенталя продовжити подальший рух виявилося неможливо. Не забарився екстрений виклик служби порятунку.

Рятувальний вертоліт «Христофор 7» швидко виявив групу. Двох людей затягли всередину на тросі, але через темряву двох взяти на борт виявилося неможливо. Рятувальники по телефону зв’язалися з рештою внизу, щоб з’ясувати, чи дозволяє їх спорядження провести ночівлю на грунті. Однак ті заявили, що знаходяться в поганому фізичному стані і навряд чи витримають ніч в горах.

Керував операцією Тоні Ріплер, господар Ерцгерцог-Йохан-Хютте, самого високогірного притулку в Австрії, сформував рятувальну команду. О 22.30 четверо рятувальників дісталися до решти двох чехів, додавши до них в першу чергу теплими речами. Після чого вони разом знову піднялися на вершину Ґросглокнер і вже звичним маршрутом спустилися до притулку. У неділю рятувальний вертоліт доставив врятованих в долину.

Четвірка альпіністів не постраждала, хіба що ті, хто спускався на своїх ногах, були сильно виснажені і отримали легке переохолодження, – повідомили в поліції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України