Українці в Чехії

Мінпраці Чехії запропонував підвищити мінімальну зарплату на 18 відсотків

Міністр праці та соціальних справ Чехії Яна Малачова (партія ČSSD) запропонувала правлячій коаліції з 2022 року підвищити мінімальну зарплату з нинішніх 15200 до 18000 крон.

Про це це повідомляє “Чеське телебачення”.

За словами Малачовой, актуальний низький рівень безробіття надає відмінну можливість до зростання доходів громадян, а підвищення мінімальної зарплати допоможе в цьому процесі. Доцільність такого різкого підвищення (відразу на 18%) вона пояснила тим, що в сусідніх країнах цей показник зростає набагато швидше. Ініціативу підтримують профспілки і перший віце-прем’єр Ян Гамачек.

«Якщо Польща і Словаччина відірвуться від нас, то Чехія буде єдиною країною регіону, де залишаться складальні заводи. У цьому випадку нам доведеться попрощатися з метою наздогнати Захід за рівнем життя », – заявляв він раніше.

Малачова сподівається, що затвердити новий розмір мінімальної зарплати вдасться до кінця вересня. У свою чергу прем’єр-міністр Андрій Бабіш вважає, що поспішати не варто, і пропонує передати це питання новому уряду, тобто, відкласти до чергових парламентських виборів, які пройдуть в Чехії 8 і 9 жовтня.

За статистикою Мінпраці, сьогодні мінімальну зарплату в республіці отримують 139 тис. осіб. Крім того, від цього показника ведеться розрахунок восьми ступенів гарантованої зарплати.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України