Новини з Австрії

Найвища гора Австрії – Ґросглокнер Гросс, біля якої розташований найбільший льодовик республіки

До 1918 року гора Ґросглокнер перебувала в приватній власності

Найвищою горою Австрії є гора Ґросглокнер (Großglockner), але частіше її називають як Глокнер. Гора розташована на кордоні федеральних земель Карінтія і Тіроль

Найвища гора Австрії має дві вершини – безпосередньо Ґросглокнер (3798 метрів) і Клайнглоккнер (3770 метрів). Таким чином можна впевнено сказати – висота найвищої гори Австрії становить 3798 метрів.

Цікавим виглядає факт, що біля підніжжя гори Ґросглокнер розташований найбільший льодовик Австрії – Пастерце, його довжина становить близько дев’яти кілометрів.

Вперше гора Ґросглокнер була підкорена людьми 28 липня 1800 року – ними виявилися Мартін Райхер і Матіас Хаутцендорфер, а також ще троє осіб їх супроводжували, імена яких в історію австрійської гори не вписані.

Навряд чи ви знали, але до 1918 року гора Ґросглокнер перебувала в приватній власності, після чого була передана Австрійському Альпійському Співтовариства (Österreichischer Alpenverein). Зараз в районі гори Ґросглокнер розташована екскурсійна панорамний високогірна дорога. Вона має ідентичне горі ім’я – Ґросглокнер, види з якої не залишать нікого байдужими.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України