Авторські статтіТехно

В Австралії вчені створили матеріал твердіший від діаманта. Відео

В Австралії вчені створили матеріал, який відрізняється більш високою міцністю, ніж діамант. В лабораторії фахівці вдосконалили лонсдейліт, гексагональний діамант, знайдений в серцевині метеорита.

Причина, за якою для експерименту розібрали саме лонсдейліт, полягає в тому, що структура даного матеріалу відрізняється від аналогічної у земного діаманту. Лонсдейліт має гексагонально кристалічну решітку, що відкриває перед ученими додаткові можливості. Цей матеріал вперше виявили в 1967 році в серцевині метеорита. За умови, що у складі лонсдейліта відсутні домішки, він виходить твердіший від діаманта на 58%.

Відео: ANU TV

В ході експерименту фахівцям вдалося синтезувати нано-частинку цього матеріалу. Вона настільки тверда, що вчені бачать поки що тільки один спосіб застосування отриманого алмазу – гірська промисловість. Для створення лонсдейліта в лабораторних умовах знадобилося підтримання стабільної температури на рівні в тисячу градусів за Цельсієм.

Вчені визнають, виробляти цей матеріал в промислових масштабах неймовірно дорого і складно. Однак для невеликих інструментів, які потребують неймовірно твердих компонентів, застосувати отриманий діамант все ж можна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України