Авторські статтіТехно

В Австралії вчені створили матеріал твердіший від діаманта. Відео

В Австралії вчені створили матеріал, який відрізняється більш високою міцністю, ніж діамант. В лабораторії фахівці вдосконалили лонсдейліт, гексагональний діамант, знайдений в серцевині метеорита.

Причина, за якою для експерименту розібрали саме лонсдейліт, полягає в тому, що структура даного матеріалу відрізняється від аналогічної у земного діаманту. Лонсдейліт має гексагонально кристалічну решітку, що відкриває перед ученими додаткові можливості. Цей матеріал вперше виявили в 1967 році в серцевині метеорита. За умови, що у складі лонсдейліта відсутні домішки, він виходить твердіший від діаманта на 58%.

Відео: ANU TV

В ході експерименту фахівцям вдалося синтезувати нано-частинку цього матеріалу. Вона настільки тверда, що вчені бачать поки що тільки один спосіб застосування отриманого алмазу – гірська промисловість. Для створення лонсдейліта в лабораторних умовах знадобилося підтримання стабільної температури на рівні в тисячу градусів за Цельсієм.

Вчені визнають, виробляти цей матеріал в промислових масштабах неймовірно дорого і складно. Однак для невеликих інструментів, які потребують неймовірно твердих компонентів, застосувати отриманий діамант все ж можна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh