Техно

В американській компанії хочуть інтегрувати цифрового пілота в дрони та навіть F-16

За словами Брендона Ценга, президента Shield AI, на черзі ще два продукти Kratos – XQ-58 і BQM-177. Третього кандидата компанія ще не обрала.

Американська аерокосмічна та оборонна компанія Shield AI, що розробляє зокрема технології для оборонних операцій на базі штучного інтелекту, наступного року планує розширити експлуатацію свого цифрового пілота під назвою Hivemind, встановивши її на борту ще трьох літальних апаратів, розширивши цю цифру таким чином до дев’яти машин.

Як повідомили у виданні Defense News, станом на сьогодні програмне забезпечення Hivemind отримали такі літальні апарати, як їхній власний дрон V-Bat, багатофункціональний винищувач F-16, а також дрон MQM-178 Firejet від компанії Kratos.

Цифровий пілот для дронів і навіть F-16 - розробник розповів про плани на 2025 рік

“Ми хочемо поставити нашого пілота зі штучним інтелектом на кожен літак під сонцем. V-Bat є фантастичним завдяки тому, що він робить, але ми також розуміємо, що не збираємося будувати кожен літак”, – сказав Ценг в інтерв’ю C4ISRNET 8 квітня на конференції “Море-повітря-космос”, організованій Лігою військово-морських сил. “Ми будемо працювати з будь-яким виробником оригінального обладнання, який захоче співпрацювати”.

Міністерство оборони США все більше цікавиться поєднанням штучного інтелекту і безпілотних технологій. Автономні дрони і техніка з дистанційним управлінням можуть досліджувати місця, які вважаються надто небезпечними для військ, допомагати в наведенні на ціль і надавати додаткову вогневу міць.

У 2025 фінансовому році міністерство планує виділити на ШІ 1,8 мільярда доларів – стільки ж, як і роком раніше. Нещодавно воно також запустило ініціативу Replicator, яка має на меті розгортання тисяч систем, що піддаються впливу, для протистояння уявній масі Китаю.

Здатність Hivemind інтегруватися з різними літаками є результатом “програмної інфраструктури, інструментів проектування і трубопроводів” Shield AI, сказав Ценг, назвавши це “секретним соусом”.

“Google інвестувала мільярди доларів в операційну систему Android. Tesla інвестувала мільярди доларів у систему безпілотного водіння Tesla, яку вони переносять з автомобіля на автомобіль, з автомобіля на автомобіль”, – додав він. “Ми багато інвестували в екосистему програмного забезпечення, де ми можемо швидко переносити його з літака на літак, з літака на літак”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України