Авторські статті

Атака дронів на Закорозьку АЕС: українська розвідка з’ясувала, що це було

7 квітня інспектори МАГАТЕ, які працюють на Запорізькій АЕС станції, повідомили, що на станції здетонували щонайменше три дрони. Нібито є пошкодження на даху захисної оболонки, де розміщений один із шести ядерних реакторів.

9 квітня російські окупанти запускали FPV-дрони по Запорізькій АЕС таким чином, щоб зімітувати обстріли нібито з боку України, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

“Сьогодні Росія вирішила за допомогою FPV-дронів зімітувати обстріли нібито з боку України. Позиція України зрозуміла, чітка й однозначна – по ядерних об’єктах у зоні воєнних дій провокацій ми не вчиняємо. Агресор має піти із ЗАЕС”, – наголосив він.

Юсов зазначив, що наразі ми спостерігаємо чергову хвилю провокацій з боку РФ щодо української атомної станції – ЗАЕС, яка є найбільшою в Європі. При цьому додав, що це відбувається не вперше.

“Провокації з метою звинуватити Україну. Хоча весь світ, міжнародне співтовариство знає, що саме РФ є державою-агресором, яка незаконно захопила ядерний об’єкт всупереч усім нормам права і незаконно його утримує”, – сказав представник ГУР.

Він наголосив, що окупанти використовують ЗАЕС, зокрема, у військових цілях і це черговий військовий злочин. За його словами, є фото та відеофіксація незаконного розміщення на станції російських військ, важкої техніки, мінування території станції, регулярного запуску з території станції БПЛА, зокрема ударних і камікадзе, а також здійснення обстрілу з РСЗВ і мінометів.

Юсов розповів про навмисну дискримінацію громадян України, які залишаються на станції і продовжують виконувати свої обов’язки. “Для прикладу, перепустки для тих, хто відмовляється укладати угоди і контракти з “Росатомом” видають жовто-блакитні. Це пряма така аналогія з тим, як нацисти ставилися до євреїв під час Другої світової війни. Це такий моральний і психологічний тиск”, – підкреслив він.

При цьому Юсов додав, що на станції є чимало таких співробітників. За його словами, з території Росії окупанти намагаються залучати співробітників на ядерний об’єкт через соцмережі, що створює додаткові загрози.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України