Техно

Білорусь купує FPV-дрони за у вісім разів вищою ціною

Не виключено, що цей дрон згодом представлять як “власну розробку”, як це було з іранськими “Шахедами”

Джерело: Defence Express

Міністерство оборони Білорусі має плани закупівель FPV-дронів для свого війська — до кінця цього року білоруси хочуть закупити 10-дюймові дрони Chimera CX10 від китайської компанії iFlight у кількості всього лише 16 одиниць, які ймовірно будуть використовуватися для підготовки операторів FPV-дронів білоруського війська.

Про закупівлю дронів розповідає “Беларускі Гаюн”, який у контексті цієї новини наголошує на ось таких двох фактах. Перший — це вартість, за яку купують дрон. Так, на 16 дронів планують витратити близько 460 тисяч білоруських рублів або ж орієнтовно 140,5 тисяч доларів — тобто близько 8800 доларів за один БПЛА.

Білорусь купує FPV-дрони, поки всього 16 одиниць і за у вісім разів вищою ціною

Разом з тим, на тому ж сайті iFlight ціна “голого” дрона Chimera CX10 становить 329,99 долара. Навіть якщо “накинути” максимально можливу комплектацію, то все одно виходить сума фактично у вісім разів нижча за цінник від міноборони РБ — 1222 долари. Як припускають у виданні, це можна пояснити або закупівлею додаткових комплектуючих або ж банальною корупцією.

Другий нюанс — компанія забороняє використовувати свої дрони у “будь-яких військових бойових цілях”, але оборонне відомство Білорусі може запросто проігнорувати це правило, закуповуючи дрони через посередників. До речі, це теж може пояснювати, чому настільки зросла ціна дронів у порівнянні з представленою виробником.

Якщо говорити про ТТХ цього дрона, то його вага без батареї становить 810 грамів; корисне навантаження — 1,5–2,5 кг; максимальна швидкість — 140 км/год, максимальна висота — 6000 м; максимальний час зависання — близько 40 хвилин з батареєю без додаткового навантаження.

У “Беларускі Гаюн” також нагадують, що оборонне відомство РБ у цьому році хоче закупити чи вже закупило 13 російських безпілотників Supercam S350, власні “Беркут-3” (до 10 одиниць) і також 9 китайських Autel різних типів.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав, що Білорусь на параді показала іранський ударний дрон “Шахед”, який представила як “нову вітчизняну розробку”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України