Техно

Юпітер врятував Землю: Метеорний потік Персеїди атакує Сонячну систему

Тунгуський метеорит для газового гіганта – пляма, а Блакитна планета при зіткненні накрилася б цунамі

Юпітер прикрашає північне небо вночі, саме час  спрямувати телескоп на колос Сонячної системи. Але одного астрофотографу вдалося побачити все життя – щось на кшталт спалаху удару, коли щось вибухнуло в щільній верхній атмосфері планети.

«Після того, як я перевірив відео і побачив спалах, мій розум захворів! Я терміново відчув потребу поділитися ним з людьми, які визнають результати корисними», – сказав Чаппел ScienceAlert. «Просто подивися. На коричневій смузі хмар трохи нижче екватора, у крайньому лівому кутку, пляма помітно світлішає, перш ніж зникнути – нічого схожого на звичайні процеси Юпітера, такі як блискавка або сяйво».

Вчені подивилися на фото автора і повідомили. Це була пряма атака на Сонячну систему. Враховуючи, що 12-13 серпня припадає пік метеорного потоку Персеїди, не виключено – це не перший і останній болід. Юпітер оточений об’єктами, в які він може шмагати своєю гравітацією: як коротко, так і кометами, а також астероїдами з поясу між газовим гігантом і Марсом. За рахунок цього, газовий гігант врятував Землю. Фактично, дослідження 1998 року показало, що інтенсивність сильних впливів на Юпітер, ймовірно, буде в 2000-8000 разів перевищувати швидкість ударів по Землі. Впливу на Юпітер зафіксовані в 2009 і 2010 році. Але, незважаючи на їх можливу частоту, фактичне їх спостереження відбувається дуже рідко. Варто розуміти, що газовий гігант Юпітер і простору переходу атмосфери до поверхні немає – воно стерто.

Юпітер покритий дивними смугами і плямами з-за свого складу і приземлення в його атмосфері космічних тіл. Утворення цих плям можна порівняти з утворенням циклонів і течій на Землі. Під час проходження через атмосферу Юпітера астероїди згоряють або навіть вибухнути. При цьому виникають вихрові течії в атмосфері і ударна хвиля, якщо стався вибух. В атмосферу викидається величезний обсяг газу і пилу, на які розпався астероїд. І в додаток до цього висока температура служити каталізатором для хімічних реакцій між атмосферними газами.

Таким чином, в атмосфері утворюється область з відмінним хімічним складом, температурою і тиском. Вона існує довгий час, так як газ у ній погано змішується з газом зовні, але рано чи пізно такі плями все одно зникають. Тепер перенесемося на Землю і згадаємо наслідки зіткнення з Тунгуським метеоритом. Нагадувати, мабуть, не варто, оскільки частина Сибіру досі не відновилася від катастрофи. А якщо припустити падіння астероїда в океан, який пронизав Юпітер – то цунамі не уникнути. Далі стартує низка глобальних катаклізмів. Руйнування інфраструктури і пік продовольчого і медичного кризи. На Землі в такому випадку можна ставити хрест, кажуть експерти. Не варто забувати, що близько кратера Ломоносова на Марсі зафіксовано цунамі, викликане космічним тілом.

Прикрила Червона планета Землю? Ймовірно, так. Вчені побачили на Марсі сліди гігантського цунамі і не тішать прогнозами: Земля в небезпеці. Якщо вірити скептикам. То Юпітер і Марс це далеко від нас. Але якщо говорити про Місяць. На супутнику Землі зафіксували аномальне поведінка ґрунту і підтвердили наявність цунамі. Дивно, що планети одна за одною і їх супутники стикаються з небесними тілами і переживають цунамі. А Земля стане наступною? Важко припустити, майбутнє Блакитної планети. Альо при цьому варто розуміти прогнози можуть підтвердитися і провернутися в одну секунду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України